CIRKUS U MAKEDONIJI: Bregalnica u Kupu pobedila rezultatom 22:0! U drugom poluvremenu dala 16 golova

REKORD

Makedonski fudbalski drugoligaš Breglanica iz Štipa pobedila je danas niželigaša Novo Crnilište sa 22:0 (6:0) u utakmici prvog kola Kupa Severne Makedonije.

Kako je preneo portal Sport medija, utakmica je odigrana na gradskom stadionu u Štipu, iako je formalno domaćin bilo Novo Crnilište, tim koji se takmiči u opštinskoj ligi Prilepa.

Prema tom portalu, igrači Breglanice nisu imali milosti, posebno u drugom delu utakmice kada su postigli 16 golova ili u proseku po jedan na svakih 2,8 minuta.

Tom ubedljivom pobedom postavljen je novi rezultatski rekord u makedonskom fudbalskom prvenstvu, posle svojevremene pobede Vardara nad Rudarom od 16:1 i pobede Rabotničkog od 15:0 u prvom kolu Kupa pre 10 godina.

(Beta, Foto: Starsport)