ZVEZDO, ČUVAJ SE: Jang bojs moćan u Švajcarskoj! Šampion iskalio bes na Cirihu

PUKLA ČETVORKA

Fudbaleri Jang bojsa pregazili su Cirih kao domaćini 4:0 (1:0) u petom kolu švajcarskog prvenstva.

Na taj način napravili su lepu uvertiru pred gostovanje u Beogradu i revanš plej-ofa za Ligu šampiona sa Crvenom zvezdomna "Marakani".

Trener Seoane napravio je čak šest izmena u timu u odnosu na duel sa Zvezdom, a rovitih Oroa i Sulejmanija nije bilo ni na klupi, a švajcarski mediji najavljuju da će obojica biti u protokolu u revanšu sa crveno-belima.

Jang bojs je protiv Ciriha poveo autogolom Brehera u 29. minutu, a onda je u drugom poluvremenu usledila kanonada. Mrežu su redom tresli Nsame u 60. minutu, Ngamaleu iz penala u 69. i Gaudino u 77.

Jang bojs je lider na tabeli u prvenstvu sa 13 bodova, jer je posle uvodnog remija sa Servetom, vezao četiri pobede.

Zvezda i Jang bojs igraju u utorak u 21.00. Prvi meč u Bernu završen je rezultatom 2:2.

Crveno-beli ovog vikenda nisu imali prvenstvenih obaveza.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/PETER KLAUNZER)