CRNO-BELI POSLE ZVEZDE SAVLADALI I JAVOR 2:0! Lazar Marković sa dva gola vodio Partizan do pobede u Ivanjici (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana kao gosti u Ivanjici pobedili su Javor 2:0 golovima Lazara Markovića u odloženom meču drugog kola Superlige Srbije.

Crno-beli su skočili sa petog na treće mesto prvenstvene tabele, jer sad imaju 20 bodova iz osam utakmica i samo su korak iza TSC-a i Crvene zvezde, s tim da od ekipe iz Bačke Topole imaju meč manje.

Javor je posle petog poraza u sezoni ostao na 11. mestu sa osam bodova.

Junak današnje Partizanove pobede bio je Lazar Marković. Povratnik među crno-bele prvi put je zaigrao od početka i postigao oba gola, odnosno ukupno tri ove sezone.

Crno-beli su u Ivanjicu stigli na krilima trijumfa u 161. večitom derbiju. Pa iako je trener Savo Milošević napravio četiri izmene u sastavu u odnosu na duel sa Zvezdom, Partizan je sve vreme diktirao ritam i na kraju zasluženo pobedio.

Pobeda gostiju je zaslužena, jer su znali da iskoriste prilike, za razliku od domaćina.

Mora se napomenuti da je Javor imao dosta šansi, ali je kapiten Partizana Vladimir Stojković sačuvao mrežu.

Utakmica je tokom prvog poluvremena prekinuta na skoro pet minuta. Sudija Lazar Lukić se na taj potez odlučio, jer su navijači Partizana, kao i na večitom derbiju, vređali predsednika FSS Slavišu Kokezu. Posle molbi Vladimira Stojkovića, "grobari" su prestali sa pogrdnim skandiranjem, pa je meč nastavljen.

Duel u Ivanjici obeležio je i momenat u 86. minutu, kada je na teren u dresu Javoru istrčao Nikola Milošević, sin Partizanovog trenera Save Miloševića. Mladi napadač je imao priliku da zatrese mrežu crno-belih, ali nije uspeo, jer je Stojković pravovremeno intervenisao.

Zanimljivo je dodati da je ovo Partizanu deveta uzastopna utakmica protiv Javora na kojoj je postigao tačno dva gola, a 11. vezana pobeda nad tim rivalom.

Partizan u subotu u desetom kolu Superlige gostuje Radničkom u Nišu, dok Javor u ponedeljak dočekuje Radnik.

1 / 11 Foto: Starsport©

DRUGO POLUVREME:

KRAJ - 0:2!

90. minut - Dinga je zamenio Vujačića, koji ima grčeve.

89. minut - I ponovo šansa za domaćina! Ovaj put Nikola Milošević je mogao da se upiše u strelce, ali je Stojković pravovremeno intervenisao.

87. minut - Još jedna prilika za Javor, ali je udarac Jovanovića zaustavio golman Stojković.

86. minut - Poslednja izmena kod domaćina. Na terenu je Nikola Milošević, sin trenera Partizana Save Miloševića. Izašao je Pavišić.

84. minut - Velika šansa za Partizan! Miletić je probio po desnoj strani i centaršutem pogodio na drugoj stativi usamljenog Lutovca, koji se spetljao i prilika je otišla u nepovrat.

80. minut - Jovanović menja povređenog Krnića.

77. minut - Izmena kod domaćina, u igri je Cvetković umesto Cuckića.

75. minut - 0:2 - PONOVO MARKOVIĆ! Poslednje pojačanje Partizana je šutirao snažno i precizno sa više od 20 metara.

74. minut - Tempo igre opada kako se bliži kraj utakmice.

73. minut - Solo prodor Lutovca po ivici šesnaesterca, ali završnica za zaborav.

69. minut - Novi žuti karton za fudbalere Javora, zaradio ga je Filip Pavišić zbog prekršaja nad Zdjelarom. Treći žuti za fudbalere Javora, Partizan ima jedan žuti.

68. minut - Žuti karton za Piščevića zbog oštrog starta s leđa na Vujačiću.

64. minut - Još jedna opasna situacija ispred gola Partizana. Ivanjičani su izveli slobodan udarac sa ivice šesnaesterca iskosa sa desne strane, međutim Stojković je priseban.

61. minut - Druga izmena u Partizanu, umesto slavljenika Filipa Stevanovića u igri je Aleksandar Lutovac.

61. minut - Velika opasnist za Partizan, lopta se šetala u petercu crno-belih, ali niko od igrača Javora nije bio blizu da je ćušne u gol.

56. minut - Velika prilika za Stevanovića! Suma je vukao loptu do ivice šesnaesterca, uposlio Stevanovića, čiji je šut izblokiran. Mladi napadač Partizana danas slavi 17-ti rođendan i svakako bi gol bio najlepši rođendanski poklon.

54. minut - Gigić je mogao da duplira vođstvo Partizana. Posle centaršuta Zdjelara sa desne strane Miletić je glavom vratio loptu u peterac, Gigić pokušao glavom, ali je Lazović uspešno intervenisao.

48. minut - Prva prilika u drugom poluvremenu, Javor je mogao do izzjednačenja. Šutirao je Piščević oštro sa ivice šesnaesterca, a lopta je fijuknula iznad prečke. Odmah potom i Cuckić je šutirao gotovo sa istog mesta, ali preslabo za Stojkovića.

46. minut - Savo Milošević je izvršio prvu izmenu, zamenio je napadače, umesto Sadika u igri je Petar Gigić.

PRVO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

45+6. minut - Odličan šut levom nogom Savića iz velike daljine, ali je bio za malo neprecizan.

45+4. minut - Suma se iznervirao jer je jedan igrač Javora u padu šutnuo Sadikua, pa je ušao u klinč sa Ivanjičanima. Nastala je gužva, ali se sve brzo smirilo.

45+3. minut - Sadik se namesti na šut, a onda se okliznuo i pao.

45. minut - Prvo poluvreme je produženo šest minuta.

42. minut - Šanse se ređaju na obe strane, sada je Sadik upropastio priliku lošim prijemom.

42. minut - Još jedna šansa za Javor. Posle centaršuta sa desnog krila, Krnić je za malo zakasnio da dođe do lopte pre Stojkovića.

41. minut - Šut Markovića iz daljine, za malo pored gola.

40. minut - Prilika za Javor, ponovo posle kornera, ali je pokušaj glavom domaćeg fudbalera Stojković je zaustavio.

38. minut - Partizan je u dosadašnjem delu utakmice čak 68 odsto vremena imao loptu u posedu.

37. minut - Posle više od četiri minuta pauze, meč je nastavljen.

35. minut - Kapiten Stojković otišao je do navijača da ih zamoli da prestanu sa uvredljivim skandiranjem.

34. minut - Prekid i dalje traje. Fudbaleri su se sklonili sa terena i okupili se oko svojih klupa.

32. minut - Sudija Lukić je prekinuo meč zbog neprimerenog skandiranja navijača Partizana.

27. minut - Odličan šut Petkovića i još bolja intervencija Stojkovića.

26. minut - 0:1 - MARKOVIĆ! Suma je proigrao Markovića, koji je izašao pred Lazovića i matirao ga. Njemu je to drugi gol od povratka u Partizan. Sumi je ovo peta asistencija u sezoni, uz pet golova.

26. minut - Marković je prošao po levoj strani i šutirao, ali golman Lazović nije imao težak posao.

21. minut - Stevanović je izveo prekid, a Vujačić je sa zemlje udarcem glavom loptu poslao za malo pored gola.

20. minut - "Požuteo" je i Jevremnović, posle faula nad Sumom.

18. minut - Žuti karton za Sadika, zbog grubog prekršaja nad Piščevićem.

15. minut - Šansa za Javor! Posle kornera sa leve strane, Ostojić je loše reagovao pred svojim golom i namestio loptu na šut Amanoviću, koji je, međutim, iz blizine tukao preko gola.

13. minut - Prvi šut na meču. Suma je proigrao Šćekića, koji je tukao sa 18 metara - preko gola.

11. minut - Nema uzbuđenja u Ivanjici, i dalje traje ispitivanje snaga.

2. minut - Suma je dobio udarac i ostao da leži. Ukazana mu je pomoć, pa je nastavio utakmicu.

1. minut - Sudija Lukić dao je znak da utakmica počne.

SASTAVI:

Kako je i najavio, trener Partizana Savo Milošević napravio je izmene u sastavu u odnosu na "večiti" derbi. Pored povređenog Natha, izostavio je i Pavlovića, Uroševića i Asana.

JAVOR: Lazović - Cuckić, Kolaković, Pavišić, Amanović, Jevremović - Piščević - Petković, Dolmagić, Sević - Krnić.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Vujačić, Ostojić, Brežančić - Šćekić, Zdjelar - F. Stevanović, Suma, Marković - Sadik.

Sudija: Lazar Lukić

U Ivanjici je 19 stepeni Celzijusa, a deluje da je teren u odličnom stanju.

Taj duel bio je odložen na zahtev crno-belih kako bi imali više vremena da se spreme za evropske izazove.

U Superligi je odigrano devet kola, a Partizan ima 17 bodova iz sedam utakmica i zauzima peto mesto. Javor je osvojio osam bodova iz isto toliko mečeva i trenutno je 11.

Tim trenera Save Miloševića u Ivanjicu je došao osokoljen trijumfom u 161. "večitom derbiju".

"Čeka nas teška utakmica. Ivanjica je tradicionalno neugodan protivnik, ne samo nama nego svim ekipama. Teren je malo manjih razmera. Izuzetno poštujem kolegu Bondžulića. Gledao sam nekoliki mečeva i to je ekipa koja može da napravi problem ukoliko im to dozvolite", rekao je strateg crno-belih.

Savo bi mogao da nameri na svog sina Nikolu Miloševića, ukoliko dobije šansu u ekipi Javora.

"To je verovatno zanimljivo svima. Ne bih voleo da se stavlja akcenat preterano na to. On (sin Nikola prim.aut) ima svoj put i bori se sam za sebe. Sa druge strane, ja već šest meseci imam svoj pakao", rekao je Milošević.

Partizan je u seriji od deset uzastopnih pobeda nad Javorom, a danas se sastaju posle sezone pauze, tokom koje su Ivanjičani bili prvoligaši.