CRNO-BELIMA PRIPAO DERBI U NIŠU: Partizan slavio protiv Radničkog u poslednjoj proveri pred put u Kazahstan! (KURIR TV)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Nišu Radniki sa 4:1 u prvoj utakmici 10. kola Super lige Srbije.

Radnički je poveo golom Nermina Haskića u 11. minutu iz jedanaesterca, da bi Bibras Natho u 23. takodje iz penala doneo izjednačenje Partizanu. Trijumf crno-belima doneli su Umar Sadik u 30. i 78. i Sejduba Suma u 56.

Meč je loše počeo po beogradski tim. U 10. minutu, pošto je Saša Zdjelar u svom šesnaestercu igrao rukom, dosudjen je penal za Radnički a siguran izvodjač bio je Haskić.

Samo 13 minuta kasnije crno-beli su izjednačili, takodje iz penala, a gol je postigao je Natho, pošto je prethodno Bondarenko vukao Sadika u šesnaesercu.

Posle jedno desetak minuta mirnije igre Partizan je preokrenuo, a gol je postigao Sadik i to posle jedne dubinske lopte Sume.

Upravo je Suma u 56. minutu doveo crno-bele do dva gola prednosti i to posle lepog solo prodora kojim se oslobodio trojice čuvara.

Trijumf crno-belih overio je Sadik lepim lob udarcem preko golmana Petrovića i asistencije Sume.

Crno-beli već u utorak putuju u Kazahstan, jer ih već u četvrtak očekuje meč sa Astanom u Ligi Evrope.

Partizan je posle nekompletnog 10. kola prvi sa 23 boda, dva više od TSC-a i Crvene zvezde, dok je Radnički šesti sa 16.

2. poluvreme!

90. minuta - Utakmica je produžena za tri minuta.

86. minut - Odlična prilika za Lazara Markovića. Istrčao je, namestio se na levu nogu, opalio, ali je lopta otišla daleko preko prečke.

80. minut - Lazar Pavlović je ušao u igru umesto Sume.

78. minut - GOOOOOL! Drugi gol Sadika na meču.

74. minut - Umesto Tošića u igru je ušao Lazar Marković.

Stojković je nagovorio navijače Partizana da prekinu sa pogrdnim skandiranjem i utakmica je nastavljena.

Utakmica je prekinuta zbog pogrdnog skandiranja navijača Partizana.

62. minut - Odlična prilika za Asana. Iskoristio je kiks odbrane domaćina i prikrao se sa leđa, ali je loše šutirao u odsudnom trenutku.

55. minut - GOOOOOOL! Suma pogađa posle jedne minijature!

54. minut - Pokušavaju fudbaleri Radničkog da izjednače, ali Partizan kontroliše utakmicu. Žuti karton za Tošića.

52. minut - Bakljada navijača Partizana.

48. minut - Nova odlična prilika za Sadika, ubacio je loptu Tošić, ali Umar kasni za par milimetara.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

1. poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena!

42. minut - Strasti na terenu su splasnule

Igra je ušla u mirniji tok, tek poneka akcija Partizana, ali ništa što bi ozbiljnije moglo da ugrozi gol Nišlija

39. minut - Žuti karton za Natha.

30. minut - GOL! Partizan vodi 2:1

Sadik! Kakav preokret na Čairu! Suma je Sadika pronašao lob pasom, a napadač crno-belih je izdržao duele sa defanzivcima Radničkog i zatresao mrežu

23. minut: GOL! Natho sa 11 metara za 1:1

20. minut - Penal za Partizan.

Bondarenko je povukao za dres Sadika. Sudija je pokazao na belu tačku!

19. minut - Još jedna propuštena šansa crno-belih!

Suma je bio u sjajnoj prilici, ali nije uspeo na drugoj stativi da skrene loptu u mrežu Nišlija

15. minut - Vrlo dinamična igra obe ekipe.

Nova prilika za Partizan. Sadik je ponovo imao izglednu priliku na nekih 10 metara od gola Radničkog, ali je njegov udarac izblokiran

11. minut - GOL! Nermin Haskić iz jedanaesterca!

Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine siguran je sa 11 metara. Iako je Stojković pogodio stranu, udarac Haskića bio je dovoljno jak i precizan, pa domaćin vodi.

4. minut - Šansa za Partizan!

Sadik je imao priliku da sam, jedan na jedan sa golmanom, dovede crno-bele u vođstvo, ali posle Tošićevog proigravanja grudima nije iskoristio priliku

15.00 - Meč je počeo!

SASTAVI

RADNIČKI NIŠ: Petrović – Todorovski, Bondarenko, Đorđević, Ostojić – Sulaka, Meleg – F. Knežević, Čumić, Pantelić – Haskić. Rezerve: M. Knežević, Stevanović, Miloradović, Đilas, Jovanović, Mihajlović, Jirka. Trener: Milorad Kosanović.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić, Suma, Asano – Sadik. Rezerve: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Lakčević, L. Pavlović, Marković.Trener: Savo Milošević.

Niš, Stadion Čair, Sudija: Zoran Široki (Smederevo)

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević rekao je da će njegov tim i lično na Čairu imati ozbiljan ispit.

"Čeka nas je to jedno od najtežih gostovanja u ligi, tako ćemo i pristupiti utakimici. Igramo protiv ekipe koja je motivisana, koja u poslednjih nekoliko godina ima fenomenalne rezultate. Sigurno da će i sutra probati da nas iznenade. Potreban nam je makisimum ako želimo pozitivan rezultat", rekao je Milošević i dodao:

"Deluje da je Radnički imao jaču ekipu prošle godine, ako pričamo o imenima. Oni su malo u problemu kao i mi. U poslednjih par godina veliki broj igarača otišaa i došao. Bez obzira na to, oni su jedna od igrački najjačih ekipa. Nezahvalno je da poredim trenere. Imam veliko poštovanje prema Kosanoviću", rekao je Milošević.

S druge strane, Radnički je u sredu slavio u Dobanovcima protiv prvoligaša Budućnosti, plasirao se u osmini finala Kupa Srbije, prethodno je u prvenstvu dobio Inđiju, a samo jednom u minulih 29 ligaških domaćinstava propustio je priliku da zatrese tuđu mrežu.