KIŠA GOLOVA U MENHENGLADBAHU: Borusija DEMOLIRALA očajni Augzburg na svom terenu!

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su danas na svom terenu Augzburg sa 5:1 u sedmom kolu nemačke Bundeslige.

Menhengladbah je pitanje pobednika praktično rešio posle 15 minuta igre, pošto su već u 13. imali tri gola prednosti.

Vodeći gol za domaćina postigao je Denis Zakarija u trećem minutu, da bi Patrik Herman u osmom povisio na 2:0.

Herman je u 13. minutu povisio na 3:0, da bi Alasane Plea u 43. doveo Borusiju Menhengladbah do četiri gola prednosti.

Augzburg je preko Florijana Najderlehnera u 80. smanjio zaostatak, ali je Brel Embolo u 83. postavio konačnih 5:1.

Brosuija Menhengladbah psole današnje pobede ima 16 bodova i zauzima prvo mesto, dok je Augzburg 14. sa pet.