NEMANJA MAKSIMOVIĆ U FINIŠU UTIŠAO ANOETU: Hetafe srušio Sosijedad u 89. minutu golom Srbina (VIDEO)

PRIMERA

Fudbaleri Hetafea slavili su u osmom kolu La Lige protiv Real Sosijedada 2:1. Junak meča bio je Nemanja Maksimović, koji je u posledjem minutu utakmice doneo povedu svojoj ekipi.

Vodio je Sosijedad od petog minuta utakmice. Gol je tada postigao Merino, a ujedno je to bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Domaćini su ostali sa igračem manje na samom startu drugog dela igre jer je Ljorente dobio drugi žuti karton. To je u mnogome olakšalo fudbalerima Hetafea, a oni su stigli do izjednačenja u 69. minutu.

Utakmica je polako odmicala, a onda je u samom finišu, u 89. minutu na scenu stupio zlatni Orlić sa Novog Zelanda - Nemanja Maksimović. Anoeta je bila utišana!

To je bio prvenac Maksimovića u Primeri ove sezone, a ukupno drugi prvenstveni gol u karijeri na Pirinejima koja je ušla u treći sezonu. Maksimoviću golovi nisu jača strana, uglavnom je zaslužan za destrukciju igre protivničkog tima, ali je ovog puta bio na pravom mestu.