HRVATI U TRANSU: Splićani klicali dinamovcima! Vicešampioni sveta na Poljudu deklasirali Mađarsku i došli nadomak cilja (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA EVRO 2020

Reprezentacija Hrvatske pobedila je Mađarsku u Splitu 3:0 u utakmici Grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Golove za vicešampiona sveta postigli su Luka Modrić u 5. i Bruno Petković u 24. i 42. minutu.

Ivan Perišić je u 55. minutu propustio da realizuje penal, a iako su gosti od 56. minuta igrali bez isključenog Klajnhajslera, "vatreni" to nisu materijalizovali, ali svi na "Poljudu" su bili zadovoljni pobedom od 3:0.

Posebno je zanimljivo da su golove postigli bivši i sadašnji igrači zagrebačkog Dinama i da su im Splićani klicali.

U isto vreme Slovačka i Vels su remizirali 1:1.

Na tabeli vodi Hrvatska sa 13 bodova, Slovačka ima deset, Mađarska devet, Vels sedam, a Azerbejdžan jedan.

"Vatreni" su sada blizu plasmana na EVRO 2020.

Belgija je demolirala San Marino 9:0 i obezbedila učešće na Evropskom prvenstvu, jer na vrhu Grupe I ima 21 bod, a na korak od tog cilja je i Rusija koja je večaras kao domaćin savladala Škotsku 4:0. "Zbornaja" ima 18 bodova, čak osam više od Kipra, koji je ranije danas kao gost pobedio Kazahstan 2:1.

Holandija je napravila preokret u finišu meča sa Severnom Irskom - 3:1. Gosti su u Roterdamu poveli pogotkom Magenisa u 75. minutu, ali je domaćin, počev od 80, pa do 94. minuta postigao tri gola, i to dva Depaj i jedan De Jong.

Sada Holandija, Nemačka i Severna Irska na vrhu Grupe C imaju po 12 bodova, s tim da Ostrvljani imaju meč više.

Belorusija i Estonija, koje su bez šansi za prolaz na EP, odigrale su danas bez golova.

Robert Levandovski zabeležio je het-trik u pobedi Poljske u Letoniji 3:0, čime se ta selekcija učvrstila na prvom mestu Grupe G sa 16 bodova.

Poljake prati Austrija sa 13 bodova posle trijumfa nad Izraelom - 3:1.

Severna Makedonija je savladala Sloveniju 2:1 i izjednačila se sa njom na trećem mestu, sa po 11 bodova.