ORLOVIMA SE ŠANSE MERE U PROMILIMA: Portugal i Ukrajina nadomak plasmana na Evropsko prvenstvo! (VIDEO)

KVALIFIKACIJE

Reprezentacije Portugala i Ukrajine rutinski su obavile posao protiv Luksemburga i Litvanijei dodatno pobegle Srbiji na tabeli Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Ukrajina je prva sa 16 bodova iz šest mečeva, dok sa utakmicom manje Portugal ima 11, a "orlovi" sedam.

Otpisani Luksemburg ima četiri boda, a Litvanija jedan.

Ukrajince samo teorija deli od plasmana na EVRO, a i Portugalci su nadomak tog cilja.

Šampion Evrope je lako izašao na kraj sa Luksemburgom u Lisabonu - 3:0. Selektor Fernando Santoš ništa nije prepustio slučaju, pa je na teren posalo najjači sastav.

I upravo su se najbolji portugalski igrači upisali u strelce - Bernardo Silva u 16. i Kristijano Ronaldo u 65. minutu, a pogodak asa Juventusa je bio naročito atraktivan. Konačan rezultat postavio je Gustavo Gedeš u 89.

Ni Ukrajinci se nisu mučili, pa su otpor Litvanaca u Harkovu slomili u 29. minutu, a konačan rezultat postavljen je u 58. Oba gola za tim Andreja Ševčenka dao je Malinovski.

U ponedeljak su na programu još dva meča Grupe B, a sastaju se Ukrajina - Portugal i Litvanija - Srbija. Šanse "orlova" da se nađu na drugom mestu, koje direktno vodi na EVRO, su bukvalno teoretske, pa "orlovima" preostaje da se spremaju za baraž u martu.