I RUSI NA EP, HOLANĐANI NA DOBROM PUTU: Zbornaja petardom na Kipru završila posao! Vajnaldum blistao u Belorusiji

KVALIFIKACIJE

Reprezentacije Rusije je u nezadrživom naletu, gaze sve pred sobom.

Sedmim trijumfom u osam mečeva, uz maksimalnu Belgiju direktno su se kvalifikovali na EP sledeće godine.

Bili su više nego ubedljivi na Kipru, poveli su preko Čeriševa u devetom minutu, da bi 14 minuta kasnije Ozdoev duplirao prednost "Zbornaje Komande".

Samo pet minuta kasnije, Kipar ostaje sa igračem manje, Laifis je zaradio direktan crveni karton.

Pobedu Rusa overili su golovima u 79. i 89. minutu Artem Džuba i Aleksandar Golovin, da bi konačan rezultat u poslednjim sekundama, drugim golom na meču postavio Čerišev.

U istoj grupi Škotska je slavila protiv San Marina sa 6:0.

U grupi E Mađarska je savladala Azerbejdžan minimalnim rezultatom 1:0 i zadržala realne šanse da se plasira na Evro.

Blizu plasmana je i Holandija koja je sa dva gola Vajnalduma trijumfovala na gostovanju protiv Belorusije.