UKRAJINCI, HVALA: Ševčenkov tim srušio šampiona Evrope! Portugalci pali u Kijevu i sad strepe od Srbije (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA EVRO 2020

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je večeras Portugal sa 2:1 u osmom kolu Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ukrajina je ovom pobedom izborila plasman na Evropsko prvenstvo, ali i ostavila Srbiju u trci, s obzirom na to da Portugal na drugom mestu Grupe B ima 11 bodova, jedan više od Srbije koja je na gostovanju pobedila Litvaniju sa 2:1.

Golove za trijumf Ukrajine postigli su Roman Jaremčuk u šestom i Andrej Jarmolenko u 27. minutu. Strelac jedinog pogotka za šampiona Evrope bio je Kristijano Ronaldo u 72. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa selektora Andreja Ševčenka je u 72. minutu ostala s desetoricom igrača na terenu, pošto je Taras Stepanenko dobio drugi žuti karton kada je skrivio penal.

Portugalci su u nastavku imali šansi da izjednače, ali su ih propustili.