ZVEZDA POBEDILA U UVERTIRI ZA TOTENHEM: Garsija i Boaći u slomili Proleter za 100. trijumf Vladana Milojevića (VIDEO)

LIDER SIGURAN

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Proleter u Novom Sadu 2:0 u meču 15. kola Superlige Srbije.

Prvo poluvreme na stadionu "Karađorđe" nije bilo preterano sadržajno. Zvezda je uglavnom imala inicijativu, ali nije uspevala da probije odbranu Proletera.

Beogradski tim otpor rivala uspeo je da slomi tek u drugom poluvremenu.

Posle jednog prodora Marka Marina po levoj strani u petercu je uspeo da pronađe Matea Garsiju koji je uspeo da "ćušne" loptu ispred defanzivca Proletera za vođstvo od 59. minuta.

U slabom ritmu nastavilo se do kraja susreta, Zvezda je napadala, a pitanje pobednika i definitivno je rešio Ričmond Boaći na asistenciju Marka Jevtovića u 82. minutu. Akcija je bila gotovo identična kao i kod prvog gola, samo su drugi bili akteri.

Proleter je u finišu pokušavao da ublaći poraz, ali u tome nisu uspeli.

Zvezda je prva na tabeli Super lige sa 39 bodova, dok je Proleter 11. sa 16.

Treneru Crvene zvezde Vladanu Milojeviću ovo je bila 100. pobeda na klupi beogradskog tima.

Zvezda u sredu dočekuje Totenhem u četvrtom kolu Lige šampiona.

1 / 15 Foto: Starsport©

KRAJ

88. minut - Proleter imao dobru šansu preko Leandra ali šut je završio pored gola

82. minut. GOL! Jevtović samo što je ušao na teren na sličan način kao Simić proigrao Boaćija koji sa peterca ubacuje loptu u mrežu

67. minut - Boći je šutirao posle solo akcije pored gola

62. Izmene u ekipi Zvezde, ušli su Boaći i Jovančić, izašli Simić i Vulić

59. minut - GOL! Simić je ubacio loptu u srce kaznenog a tamo je bio Garsija i sproveo je u mrežu

54. minut - Šut Milunovića otišao je visoko preko gola

1. POLUVREME

45. minut - Prvi korner za ekipu Proletera izveo je Babić ali pravo u ruke Borjana, utakmica je produžena 1 minut

40. minut - Nakon kornera Milunović šalje loptu pored gola

35. minut - Još jedan šut Pavkova na centaršut Marina, tukao je glavom preko gola

30. minut - Najbolja šansa za Zvezdu, Rodić je zavrnuo Pavkov je glavom sa 5 metara šutirao u golmana gostiju

17. minut Simić je sa nekih 20-ak metara šutirao visoko preko gola nakon što se lopta odbila nakon kornera

5. minut - Pokušao je Vulić sa 17-18 metara, lopta je prošla pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

Proleter: Petrić - Tanasin, Leandro, Andrejević, Kovačević - Jovanović, Pejić - Šćepanović, Babić, Marjanović - Mirosavljev.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Vulić, Kanjas - Garsija, Marin, Simić - Pavkov.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da je njegova ekipa umorna zbog gustog rasporeda takmičenja, ali da ima veliki fond fudbalera na raspolaganju koji mogu to da izdrže i dodao da je osvajanje titule prioritet.

"Imamo veoma gust raspored i nemamo mnogo vremena za odmor. U sredu smo igrali sa TSC-om, a već sutra nas čeka duel sa Proleterom. Naš rival je veoma disciplinovana i čvrsta ekipa koja ima zanimljiv spoj mladosti i iskustva. Vidi se po rezultatima da su ušli u dobru formu i da nam neće biti lako u Novom Sadu. Umorni smo, ali to je sport, videću danas na treningu na koga mogu da računam, jer i sa zdravstvenim biltenom imamo odredjenih problema", rekao je Milojević.