RUKAVINA I ERIĆ POMOGLI PARTIZANU: Bivši kapiten crno-belih režirao pobedonosni gol Astane protiv Mančester junajteda!

LIGA EVROPE

Srpski fudbaler Antonio Rukavina režirao je pobedonosni gol Astane protiv Mančester junateda (2:1) u meču petog kola Grupe L Lige Evrope.

Rukavina je u 62. minutu utakmice u Nur-Sultanu probio po desnom krilu i centrirao, lopta je zakačila Bernarda i završila u mreži "crvenih đavola".

Fudbaleru Mančester junajteda je pripisan autogol za 2:1 za Astanu, ali je svakako doprinos Rukavine nemerljiv.

Domaćin je u nastavku uspeo da se odbrani pred naletima "crvenih đavola", najviše zahvaljujući srpskom golmanu Nenadu Eriću, inače reprezentativcu Kazahstana.

Gosti su poveli pogotkom Lingarda već u desetom minutu, izjednačio je Šomko u 55, a sedam minuta kasnije Astana je stigla do gola vrednog pobede.

Rukavina, nekadašnji kapiten Partizana, na taj način bi mogao da pomogne crno-belima.

Ukoliko Partizan kasnije danas trijumfuje protiv AZ Alkmara, "crveni đavoli" u poslednjem kolu kod kuće ne bi smeli da izgube od Holanđana, kako bi zadržali prvo mesto, a to bi odgovaralo crno-belima.

Junajted vodi na tabeli sa deset bodova, AZ ima osam, Partizan četiri, a Astana tri, s tim da holandski i srpski timovi imaju po meč manje.