MAJSTORIJA TOMANEA ZA SREĆAN PUT U PIREJ: Zvezda u sjajnom derbiju pobedila Spartak pred meč sezone sa Olimpijakosom

PREOKRET ŠAMPIONA NA MARAKANI

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak 3:1 (2:1) u prvom meču, ujedno i derbiju 20. kola Superlige Srbije.

Prvak Srbije se učvrstio na vrhu tabele sa 52 boda, a što je podjednako važno, napravio je lepu uvertiru pred meč sezone sa Olimpijakosom u sredu u Pireju.

Spartak je trenutno osmi u Superligi sa 28 bodova.

Današnji duel na "Marakani" opravdao je epitet derbija, pa je šteta što mu je s tribina svedočilo svega 1.000 gledalaca.

Ekipa trenera Vladimira Gaćinovića je, kao malo koji superligaš, došla na Zvezdino bunjište da se nadigrava i pokazala da ima "šlifa" za to.

Spartak je i poveo u 21. minutu. Milošević je centrirao sa leve strane, Denković je skočio pored "ukopanog" Žandera i udarcem glavom matirao Borjana.

Ipak, domaćin je uspeo da napravi preokret do kraja prvog poluvremena.

Samo deset minuta je trajalo vođstvo gostiju, jer je Žander izjednačio. Brazilac je dobio loptu i uleteo u kazneni prostor, Subotičani su ga zaboravili što je on kaznio i zatresao mrežu. Na taj način se iskupio za indolentnost u odbrani kod vodećeg gola gostiju.

U 40. minutu bilo je 2:1. Žander je centrirao sa levog krila, na "prvoj stativi" reagovao je Tomane, čime je samo zbunio Tekijaškog, pa je fudbaler Spartaka poslao loptu u svoju mrežu.

U drugom poluvremenu se razvila još žešća borba, a u 51. minutu "Delije" su pale u trans zbog majstorije Tomanea. Marin je ubacio loptu pred gol, a Portugalac uhvatio "makazice" i zatresao mrežu! Gol kakav odavno nije viđen!

Ispostavilo se da je time postavljen konačan rezultat (3:1), iako je u nastavku bilo još dosta šansi na obe strane.

Spartak se svim silama trudio da dođe do drugog gola, mogao je da se proslavi Tufegdžić, koji je propustio nekoliko dobrih prilika, a i kome je poništen gol zbog ofsajda.

Na drugoj strani, najbliži pogotku bio je Ben, čiji je udarac posle sjajne akcije crveno-belih zaustavila prečka.

Inače, Zvezda je zabeležila 15. pobedu nad Spartakom u njihovih 16 uzastopnih duela (uz jedan remi), pa je poslednji trijumf Subotičana nad crveno-belima ostao onaj iz oktobra 2012, kada su slavili 3:0.

I dok je za Spartak završen jesenji deo sezone, Zvezda će odigrati još dve utakmice.

U sredu će crveno-beli pokušati da ostanu neporaženi u Pireju i time "overe" treće mesto u grupi Lige šampiona, samim tim i prelazak u Ligu Evrope na proleće. Zvezda će zatim u nedelju igrati i sa Čukaričkim odloženi meč Superlige, posle čega će izabranici Vladana Milojevića otići na odmor.

KRAJ - 3:1!

"Delije" pozivaju vlasti da nekako spreče da Mađarska isporuči Manitaševića tzv. Kosovu

79. minut - Još jedna velika šansa za Spartak! Tufegdžić je šutirao iz izgledne pozicije, Borjan je odbranio, ali da je proigrao Denkovića, to bio bio zicer...

77. minut - Poslednja izmena Milojevića - Pavkov umesto Tomanea.

1 / 13 Foto: Starsport©

72. minut - Nova šansa za goste! Sada je Vidaković usamljen na desetak metara šutirao glavom, ali za malo pored gola.

69. minut - PONIŠTEN GOL SPARTAKA! Tufegdžić je zatresao Borjanovu mrežu, ali je sudija Piper na asistenciju pomoćnika poništio gol, smatrajući da je strelac bio u ofsajdu.

68. minut - Vulić je zamenio Vukanovića kod crveno-belih.

65. minut - Velika šansa za Spartak! Milošević je sjajno uposlio Tufegdžića, koji je ostao sam na 15, 16 metara, ali je šutirao pored gola.

64. minut - Pokušaj Subotičana, šut Miloševića otišao je preko gola.

62. minut - PREČKA! Sjajna akcija crveno-belih završila se centaršutom Tomanea i udarcem Bena u prečku.

56. minut - Prva izmena i kod Zvezde: Rodić umesto Žandera.

52. minut - Srećković umesto mladog Bajića, to je prva izmena kod Spartaka.

51. minut - 3:1 - GOLČINA TOMANEA! Marin je ubacio loptu pred gol, a Portugalac uhvatio "makazice" i zatresao mrežu! Tomane je bacio "Delije" u trans ovim potezom.

46. minut - Bakljada "Delija" na Severu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena u sastavima.

KRAJ PRVOG POLUVREME

43. minut - Volej Gajića preko gola.

40. minut - 2:1 - AUTOGOL TEKIJAŠKOG! Preokret Zvezde! Strelac prvog gola za domaćina Žander je centrirao sa levog krila, na "prvoj stativi" reagovao je Tomane, čime je samo zbunio Tekijaškog, pa je fudbaler Spartaka poslao loptu u svoju mrežu.

34. minut - Velika šansa za Zvezdu! Odličan centaršut Žandera, ali Ben sa pet, šest metara šalje loptu pored gola.

33. minut - Nekadašnji fudbaler Zvezde, a sada kapiten Spartaka, Milošević, žali se na povredu kolena.

31. minut - 1:1 - ŽANDER! Brazilac je dobio loptu i uleteo u kazneni prostor, Subotičani su ga zaboravili što je on kaznio i izjednačio. Žander se na neki način iskupio za indolentnost u odbrani kod vodećeg gola gostiju.

27. minut - Zvezda opseda gol Spartaka, posle drugog kornera pokušao je Žander, ali je njegov šut izblokiran.

25. minut - Otkako su primili gol, crveno-beli su dali gas do daske i pritiskaju Subotičane.

21. minut - 0:1 - DENKOVIĆ! Njegov peti gol u sezoni. Milošević je centrirao sa leve strane, Denković je skočio pored "ukopanog" Žandera i udarcem glavom matirao Borjana.

18. minut - Pokušao je Tomane makazicama, pa su se začuli prvi aplauzi.

15. minut - Na tribinama je oko 1.000 navijača.

10. minut - Marin je izveo slobodan udarac, ali je Zvezda dobila samo korner.

8. minut - Nema uzbuđenja, igra se između dva šesnaesterca.

2. minut - Prodor Marina, po levoj strani je ušao u kazneni prostor, ali onda centrirao tamo gde nije bilo igrača Zvezde.

1. minut - Sudija Petar Piper dao je znak da utakmica počne.

Akcija "Stop nasilju nad ženama"

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" počeće u 15.30.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Žander– Jovančić, Ivanić, Ben, Marin, Vukanović – Tomane. Klupa: Popović, Degenek, Vulić, Pavkov, Simić, Nikolić, Rodić.

SPARTAK: Dubljanić – Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević – Jočić, Vidaković, Obradović, Tufegdžić,Denković, Baić. Klupa: Dokić, Ivančević, Srećković, Šormaz, Gojkov, Urošević, Milutinović.

Zvezda je u dobroj seriji u domaćem šampionatu gde zauzima prvo mesto na tabeli sa sedam bodova više i utakmicom manje od drugoplasirane Vojvodine.

Rival u 20. kolu Super lige je ekipa Spartaka koja je trenutno osma u srpskom prvenstvu sa 28 bodova.

Crveno-beli eventualnim trijumfom mogu da overe jesenju, ali i da naprave sjajnu uvertiru za ključnu evropsku utakmicu protiv Olimpijakosa, dok je Spartak u prvom delu sezone pokazao da može da bude vrlo nezgodan rival.