LIVERPUL SE NE ZAUSTAVLJA: Lider lako sa Bornmutom, moćni Murinjov Totenhem

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u gostima Bornmut sa 3:0, dok je Totenhem pred svojim navijačima sa 5:0 slavio protiv Barnlija u utakmicama 16. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je bez većih problema na gostovanju došao do trijumfa kojom su nastavili seriju dobrih rezultata u Premijer ligi.

Vodeći gol postigao je Aleks Okslejd-Čembrlejn u 35. minutu, da bi pred odlazak na odmor prednost udvostručio Nabi Keita.

Sve nedomucie oko pobednika rešio je Mohamed Salah u 54. minutu.

Liverpul posle današnje pobede na prvom mestu Premijer lige ima 46 bodova, 11 više od Lestera koji ima utakmicu manje, dok je Bornmut 15. sa svega 16 bodova.

Totenhem je posle poraza od Mančester junajteda u prethodnom kolu, na svom terenu večeras deklasirao Barnli sa 5:0.

Ekipa Žozea Murinja slavila je golovima Harija Kejna u četvrtom i 54. minutu, Lukasa Moure u devetom, Sona u 32. i Muse Sisoka u 74.

Londonski tim posle večerašnje pobede zauzima peto mesto sa 23 boda, dok je Barnli 12. sa 18.

Votford je pred svojim navijačima prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, pošto je igrao nerešeno bez golova protiv Kristal Palasa.