ŠESTA POBEDA U NIZU: Lajpcig bolji od Diseldorfa za prvo mesto na tabeli! (VIDEO)

BUNDES LIGA

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u poslednjem meču subotnjeg programa u gostima ekipu Diseldorfa sa 3:0, u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je upisao šestu pobedu u nizu, desetu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 33 boda.

Na drugoj strani, Diseldorf je na 16. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Patrik Šik doneo je prednost Lajpcigu već u drugom minutu, na 2:0 povisio je Timo Verner u 58. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Nordi Mukiele u 75. minutu.

Fudbaleri Lajpciga u narednom kolu Bundeslige gostuju Borusiji Dortmund, dok će Diseldorf prvu pobedu posle pet kola pokušati da upiše na gostovanju Augsburgu.