JOŠ JEDAN REKORD ZA PORTUGALCA: Kristijano Ronaldo uspeo nešto što niko nije

rekorder

Fudbaleri Juventusa slavili su u nedelju protiv Udinezea rezultatom 3:1 u 16. kolu italijanske Serije A, a Kristijano Ronaldo postigao je dva pogotka u trijumfu Stare dame.

Ronaldo je pogodio u devetom i 37. minutu susreta i tako postao jedini fudbaler iz "Liga petice" koji je postigao barem 10 pogodaka svake sezone u posljednjih 15 godina (od sezone 2005/2006).

Na samoj utakmici Ronaldo je svojom partijom oduševio navijače ne samo golovima, nego i potezom koji je napravio u 80. minutu susreta. Nakon što su iz igre izašli prvo Bonući, a potom i Iguain, Argentinac je kapitensku traku dao Ronaldu.

Portugalac je međutim nije stavio oko ruke. Pozvao je Matuidija koji je u Juveu duže od njega i poverio mu kapitensku dužnost veznom fudbaleru ekipe iz Torina.