POSLE DRAME I PRODUŽETAKA DO TITULE: Liverpul je novi šampion sveta! VIDEO

LUDNICA

Fudbaleri Liverpula osvojili su Svetsko klupsko prvenstvo u Dohi, pošto su danas u finalu posle produžetaka pobedili brazlski Flamengo sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Roberto Firmio u 99. minutu.

Za šesterostrukog evropskog šampiona ovo je prva titula svetskog klupskog prvaka.

Nakon regularnih 90 minuta nije bilo golova, iako je bilo prilika na obe strane.

Na početku meča zapretio je Liverpul preko Firmina i Trenta Aleksander-Arnolda, da bi potom uzvratio Bruno Enrike.

Tek što je počelo drugo poluvreme u dobroj prilici našao se Firmino, ali je pogodio samo stativu. Salah je nakon toga, u 76. minutu, pogodio mrežu Flamenga, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U 91. minutu sudija iz Katara Abdulrahman Al Jašim pokazao je na belu tačku nakon što je Farinja srušio Manea, ali je arbitar promenio svoju odluku nakon konsultacija sa VAR tehnologijom pa je meč otišao u produžetke.

Pobednički gol "pao" je u 99. minutu. Roberto Firmino je dobio sjajnu loptu od Sadia Manea, smirio je, napravio korak-dva i poslao je po sredini mreže za veliko slavlje svoje ekipe.