DRAMA U NORIČU: Totenhem do boda iz penala za radost Murinja! Lester jak za Čekićare

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Lestera pobedili su večeras u gostima ekipu Vest Hema sa 2:1, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Lester je u 12. minutu imao veliku šansu da povede, ali Demaraj Grej nije iskoristio penal. Ipak, u 40. minutu Keleči Ihenačo je doneo prednost gostujučem timu, ali je pet minuta kasnije izjednačio Pablo Fornals. Pobedu Lesteru doneo je Grej golom u 56. minutu.

Nakon 13. pobede od početka šampionata, Lester je drugi na tabeli sa 42 boda, odnosno ima deset bodova manje od prvoplasiranog Lestera, ali i dva meča više. Na drugoj strani, Vest Hem je na 17. poziciji sa 19 osvojenih bodova.

Fudbaleri Noriča i Totenhema odigrali su nerešeno 2:2.

Mario Vrančić je u 18. minutu doneo prednost Noriču, a potom je Temu Puki u 33. minutu povisio na 2:0, ali je gol poništen zbog ofsajda. Totenhem je preko Kristijana Eriksena izjednačio u 55. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Serž Orije autogolom doneo novu prednost Noriču. Konačnih 2:2 postavio je Hari Kejn sa penala u 83. minutu.

Tako se Žoze Murinjo obradovao bodu na gostovanju.

Totenhem je trenutno peti na tabeli sa 30 bodova, dok je Norič poslednji sa samo 13 osvojenih bodova.