PRVI PORAZ ANĆELOTIJA: Gabrijel Žesus za pobedu Mančester sitija nad Evertonom

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Everton sa 2:1, u utakmici 21. kola Premijer lige.

Mreža "karamela" se zatresla već u 12. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak Fila Fodena poništen zbog ofsajda.

Dvostruki strelac u ekipi aktuelnog šampiona bio je Gabrijel Žezus, koji je golove postigao u 51. i 58. minutu. Jedini gol za Everton postigao je Rišarlison u 71. minutu.

Siti je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno 14. u ligi i treći je na tabeli sa 44 boda. Prvi je Liverpul sa 55 bodova, ali i dve utakmice manje od Mančester sitija.

Everton je pretrpeo 10. poraz i zauzima 10. mesto na tabeli sa 25 bodova.

Ovo je bio prvi neuspeh "karamela" otkako ih je preuzeo Karlo Anćeloti.

Vest Hem je na svom terenu pobedio Bornmut sa 4:0. Dvostruki strelac bio je Mark Nobl, golovima u 17. minutu i 35. minutu iz penala. Golove su postigli još Sebastijan Ale u 25. i Felipe Anderson u 66. minutu.

Londonski klub prekinuo je niz od dva poraza i posle šeste prvenstvene pobede zauzima 16. mesto na tabeli sa 22 boda. Bornmut je poslednje četiri utakmice bez pobede, pretrpeo je 11. poraz i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 20 bodova.

Norič i Kristal Palas odigrali su nerešeno 1:1.

Kasnije igraju Arsenal i Mančester junajted.