MADRILENJO ZA PEHAR: Barsa proklinje VAR, Atletiko u finalu! (VIDEO)

SUPERKUP ŠPANIJE

U finalu Super kupa Španije igraće Real Madrid i Atletiko Madrid.

"Jorgandžije" su uspele da savladaju Barselonu nakon neverovatnih dešavanja na stadionu Al-Ahlija, bilo je na kraju 3:2 .

U prvom poluvremenu bez velikih šansi na obe strane, Atletiko je uspevao da se odbrani pred napadima Barselone kojih je bilo prilično u prvom delu igre, samo bez završnog pasa.

Drugo poluvreme je bilo spektakularno.

Samo 17 sekundi je bilo potrebno Atletiko Madridu da stigne do prednosti u drugom delu igre.

Vidal je napravio veliku grešku, izgubio je loptu, nakon čega je sevnula kontra iz koje je Koke uspeo da pogodi mrežu Barse za 1:0. Nisu se dugo radovali navijači Atletiko Madrida.

Igrao se 51. minut kada je Barselona uspela da izjednači.

Suarez je mutio u kaznenom prostoru, loptu je preuzeo Mesi koji desnom nogom pogađa za izjednačenje. Barselona je stigla do sasvim zasluženog vođstva u 62 minutu.

Akcija je tekla po desnoj strani, Suarez je šutirao, loptu je Oblak odbio do Grizmana koji pogađa za 2:1..

Atletiko se nije predavao, Vitolo obilazi Neta, ovaj ga obara za penal, a sudija nije imao dilemu ovoga puta. Morata je bio siguran izvođač za 2:2.

A onda totalni šok za Barsu.

Nova kontra Atletika U 86.minutu

Pike je ispao kao iz voza, Korea je realizator na sjajan način za pobedu Atletika i plasman u finale Super kupa Španije!

Barselona će proklinjati VAR tehnologiju nakon ovog meča jer su ima čak dva gola poništena u drugom poluvremenu.

Najpre nakon što je utvrđeno da je Mesi prilikom gola igrao rukom, a zatim i zbog milimetarskog ofsajda Vidala, koji je asistirao Pikeu za pogodak.