FAVORITI PO PLANU: Lester siguran protiv Vest Hema, Son za pobedu Totenhema protiv Noriča

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Lestera pobedili su večeras na svom terenu ekipu Vest Hema sa 4:1, u utakmici 24. kola Premijer lige.

Lester je nakon prvog poluvremena imao prednost od 2:0 golovima Harvija Barnsa u 24. i Rikarda Pereire u petom minutu nadoknade.

Na 2:1 smanjio je Mark Nobl u 50. minutu sa penala, Ajose Peres je u 81. minutu takodje bio precizan sa bele tačke, a isti igrač je sedam minuta kasnije postavio konačnih 4:1.

Ono što baca senku na ovu pobedu je povreda Džejmija Vardija, koji je u 43. minutu morao da napusti teren.

Lester je upisao 15. pobedu od početka sezone, prvu posle dva kola, i treći je na tabeli sa 48 bodova, odnosno ima tri boda manje od drugoplasiranog Mančester sitija. Na drugoj strani, Vest Hem je na 17. poziciji sa 23 boda.

Fudbaleri Lestera u narednom kolu dočekuju Čelsi, a Vest Hem ekipu Brajtona.

Fudbaleri Totenhema su na svom terenu slavili protiv Noriča sa 2:1.

Dele Ali je pogodio u 38. minutu za vodjstvo Totenhema, izjednačio je Temu Puki iz jedanaesterca u 70. minutu, a sva tri boda domaćem timu doneo je Son Heung Min deset minuta kasnije.

Totenhem je, posle devete pobede u šampionatu, šesti na tabeli sa 34 boda, dok je Norič poslednji sa samo 17 osvojenih bodova.

Fudbaleri Totenhema u narednom kolu Premijer lige dočekuju Mančester siti, dok Norič ide u goste Njukaslu.