RENESANSA BIVŠEG ŠAMPIONA EVROPE: Aston Vila šokirala Lester u 93. minutu i plasirala se u finale

LIGA KUP

Fudbaleri Aston Vile igraće u finalu Liga kupa Engleske, jer su kao domaćini u revanšu polufinala savladali favorizovani Lester 2:1.

U prvom meču bilo je 1:1.

"Lisice" će sigurno imati razloga da se žale na suđenje Majka Dina, zbog nedosuđenog penala, ali će u borbu za trofej ići Aston Vila, bivši šampion Evrope.

Domaćin je poveo golom Targeta u 12. minutu i dugo čuvao to vođstvo.

Gosti su u nastavku bili jači, jer je na teren ušao roviti Vardi, a do izjednačenja su došli u 72. minutu zahvaljujući Ihenaču.

Ipak, veliko slavlje na "Vila parku" doneo je Trezege pogotkom u 93. minutu.

Aston Vila će se u finalu sastati sa rivalom iz Mančester, a da li će to biti Siti ii Junajted, znaćemo posle sutrašnjeg revanša. "Građani" imaju prednost 3:1 iz prvog meča igranog na "Old Trafordu".