PREOKRET ORLOVA: Srpski futsaleri pobedili Francusku, sledeća je Španija

KVALIFIKACIJE ZA SP

Futsaleri Srbije pobedili su danas u Nišu Francusku sa 4:2 u drugom kolu Grupe B kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Golove za srpsku selekciju postigli su Stefan Rakić u sedmom minutu, Miloš Simić u 29. minutu, Dragan Tomić u 33. minutu i Ninoslav Aleksić u 40. minutu. U ekipi Francuske precizni su bili Lutin u trećem minutu i Ramires u 23. minutu.

Francuzi su na samom startu stigli do prednosti, ali je srpski tim vrlo brzo izjednačio preko Rakića, kojem je asistirao Denis Ramić.

U finišu prvog poluvremena Francuska je ostala sa igračem manje, ali srpski reprezentativci nisu uspeli to da iskoriste, pošto Jovan Lazarević u nekoliko navrata nije bio precizan.

Drugi deo igre otvoren je crvenim karton za Stefana Rakića, a nedugo zatim Francuska je povela s 2:1 golom Ramireza.

Ređale su se šanse Strahinje Petrova i Tomića, ali se rezultat nije menjao.

Posle žutog kartona za Nikolu Matijevića, Francuska je imala priliku za gol iz kaznenog udarca, ali je Nemanja Mimčilović uspeo da odbrani.

Samo 12 minuta pre kraja utakmice Srbija je stigla do rezultatskog izjednačenja preko Simića, a potpuni preokret doneo je Tomić.

Veliku priliku imao je Petrov, ali je pogodio stativu, da bi konačan rezultat postavio Aleksić.

Srbija je ovom pobedom zauzela prvo mesto Grupe B, Španija se nalazi na drugoj poziciji, te slede selekcije Ukrajine i Francuske.

U sledećem kolu futsaleri Srbije igraće u utorak protiv selekcije Španije.