KURIR U BELEKU! FURIOZNA DEKIJEVA ZVEZDA: Crveno-beli RAZBILI Dunajsku Stredu u generalnoj proveri! Njegošev EVROGOL

POSLEDNJI MEČ NA PRIPREMAMA

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su slovačku Dunajsku Stredu 4:0 (3:0) u poslednjoj utakmici na pripremama u Beleku.

Od specijalnog izveštača Kurir iz Beleka - Aleksandra Radonića

Golove su postigli Ben u 3, Jovančić u 16, Petrović u 29. i Boaći u 57. minutu.

Crvena zvezda je bukvalno u prvih 45 minuta pojela nejaku Dunajsku Stredu. Razlika u kvalitetu bila je očigledna na strani srpskog kluba. Odmah na početku bilo je vidljivo da će to biti igra mačke i miša.

Već u prvom ozbiljnijem napadu Boaći je dodao Benu, a ovaj u 3.minutu lako matirao golmana Dunajske strede. Nastavili su crveno-beli da melju protivnika, trčali su dobro, stvarali lako višak, dominirali na sredini terena.

Posle jedne dobre šanse za Boaćija, pao je i drugi gol. Dušan Jovančić bio je najviši u skoku, posle prekida, za 2:0, u 16.minutu, posle kornera Bena. Potom su izgledne prilike za gol imali Gobeljić i Gavrić posle asistencija Veljka Nikolića. Potom je opet i Jovančić bio u izglednoj gol prilici.

A, onda šlag na tortu. Bomba Njegoša Petrovića sa 30 metara u 29.minutu i evrogol, za 3:0. Visok intenzitet i moćan presing demonstrirali su crveno - beli do kraja poluvremena, ali mladi Željko Gavrić nije imao sreće da iz dve dobre šanse povisi vođstvo.

Nastavila je Crvena zvezda da dominira, gosti su bili saterani na svoju polovinu i delovalo je da se bukvalno bore za goli život. Lepa kontra u 57.minutu,kada je Rodić sjajno centrirao sa leve strane, a Boaći glavom pogodio mrežu Strede. Trener Crvene zvezde u 72.minutu menja devetoricu igrača u polju, ostao je samo Gobeljić, pa su šansu dobili Pankov, Milunović, Konatar, Jovičić, Vulić, Simić, Ivanić, Garsija i Pavkov.

I ova druga postava Crvene zvezde zadavala je dosta muke Slovacima, međutim, sa daleko manje žara i trčanja od startnih 11. Mogao je Mateo Garsija da se upiše u strelce, ali je Argentinac totalno bio dekoncentrisan, što pokazuje da je van forme.

- Ne daj da igraju, ne daj da igraju - tokom svih 90 minuta komandovao je kapiten Milan Borjan.

Imala je Crvena zvezda do kraja utakmice posed lopte, međutim bolju igru nije uspela da kruniše petim golom.

1 / 5 Foto: Facebook/Crvena zvezda

KRAJ 4:0!

79. minut - Odlična prilika za Slovake. Pokušao je napadač Strede posle povratne lopte sa nekih 10 metera od gola Zvezde, ali za par centimetara ona prolazi pored desne stative. Na drugoj strani probao je Pavkov sa ivice šesnest, ali lopta ide daleko preko prečke.

78. minut - Šut Pavkova, brani Jedlička.

72. minut - Stanković je u igru uveo: Pankova, Milunovića, Garsiju, Ivanića, Vulića, Simića, Konotara, Pavkova i, što je najvažnije Jovičića, koji je zaigrao posle dugog oporavka od povrede! Iz prve postave ostali su samo Borjan i Gobeljić.

72. minut - Žuti karton za Gavrića zbog oštrog starta.

62. minut - Čarke na terenu! Pokoškali su se Ramireš i Degenek, sve se brzo smirilo, a obojica su dobili žute karton. Na kraju su "zaraćene strane" pružile ruke jedna drugoj.

57. minut - 4:0 - BOAĆI! Prelep gol glavom dao je Boaći! Posle asistencije (kod pogotka Bena), Boaći je upisao i "prvenac" na ovim pripremama.

54. minut - Prva prilika u drugom poluvremenu, Gavrić je lukavo šutirao, Jedlička odbranio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, kiša je stala. Stanković nije ništa menjao u sastavu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 3:0

42. minut - Još jedan pokušaj Gavrića, za malo pored gola.

38. minut - Gavrić je odlično izveo slobodan udarac, a Jedlička jedva izvukao loptu iz rašlji.

29. minut - 3:0 - PETROVIĆ! Evrogol mladog veziste! Opaslio je sa 30-ak metara i pogodio!

24. minut - Još jedan dobar korner Bena, ali ovaj put crveno-beli propuštaju još jednu priliku.

23. minut - Sada šutira i Gavrić.

22. minut - Nova velika prilika za crveno-bele. Nikolić je pronašao usamljenog Gobeljića, koji je šutirao, ali je Jedlička odbranio.

16. minut - 2:0 - JOVANČIĆ! Ben je izveo korner, a Jovančić pravovremeno skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

16. minut - Šansa za Zvezdu! Gobeljić je dobro proigrao Boaćija, čiji je šut Jedlička prosledio u korner.

11. minut - Pogrešila je zadnja linija Zvezde, Slovaci su imali šansu, ali je Borjan odbranio, pa je Dunajska Streda dobila prvi korner.

9. minut - Gobeljić se požalio na povredu, ali je brzo ustao i nastavio meč.

6. minut - Još jedan opasan pokušaj Bena, na kraju korner za crveno-bele.

6. minut - I kiša i vetar su sve jači.

3. minut - 1:0 - BEN! Posle dodavanja Boaćija, krenuo je Ben nezadrživo ka golu Slovaka, a onda levom nogom opalio snažno i precizno za rano vođstvo Zvezde.

1. minut - Utakmica je počela.

15:26 - Uslovi za igru su izuzetno loši, pada kiša i duva jak vetar.

Trener Zvezde Dejan Stanković ponovo je ukazao šansu u prvom timu mladim igračima: Petroviću, Nikoliću i Rodiću, kao i Babiću u zadnjoj liniji.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić - Petrović - Gavrić, Nikolić, Vulić, Ben - Boaći.

Za ekipu trenera Dejana Stankovića to je peti test u Turskoj, a šesti tokom zimskih priprema.

Zvezda je tokom borvka na Kipru savladala Aris iz Pafosa 2:0, a u Beleku je zabeležila po dve pobede (Arka 3:2 i Ludogorec 1:0) i remija (Vardar 0:0 i Celje 1:1).

Današnji duel predstavlja generalnu probu crveno-belih pred nastavak sezone. Aktuelni šampion imaće prvi zvanični meč u 2020. godini protiv Čukaričkog na Banovom brdu, 15. februara.

Dunajska Streda je na zimsku pauzu otišla deleći drugo mesto na tabeli slovačkog prvenstva sa Žilinom.