BLICKRIG DEKIJEVE ZVEZDE NA BANOVOM BRDU: Crveno-beli klinci presudili Čukaričkom! Slavlje Stankovića na debiju VIDEO

DERBI PRVOG PROLEĆNOG KOLA

Fudbaleri Crvene zvezde kao gosti su pobedili Čukarički 2:0 u derbiju 21. kola Superlige Srbije.

Dejan Stanković je slavio na debiju na klupi Crvene zvezde, a radost su mu doneli mladi prvotimci, Veljko Nikolić i Njegoš Petrović.

Zvezda je prva na tabeli, sada sa 58 bodova, čak 14 više, ali i mečom više, od drugoplasiranog Partizana.

"Brđani" su ostali na četvrtom mestu sa 40 bodova.

Stanković je, kako se očekivalo sudeći prema utakmicama na pripremama, ukazao šansu mladim fudbalerima. Veljko Nikolić i Željko Gavrić su dobili priliku da debituju za prvi tim, u kome je, kao i jesenas, bio i Njegoš Petrović.

Novom treneru Zvezde se to odmah isplatilo.

Gosti su poveli već u petom minutu. Posle prodora po desnom krilu Boaći je centrirao, Ćirković je nespretno intervenisao, lopta je došla do Nikolića, koji je šutirao, ona je usput ponovo zakačila Ćirkovića i završila u mreži - 0:1.

Na drugi gol čekalo se samo devet minuta, kada je Njegoš Petrović sa 30 metara poslao teledirigovani projektil, pa je njegov prezimenjak Đorđe (golman Čukaričkog) bio nemoćan - 0:2.

Mogla je Zvezda i do mubedljivijeg vođstva, jer je sudija Danilo Grujić u poslednjim trenucima prvog poluvremena pokazao na belu tačku u kaznenom prostoru domaćina pošto je lopta u ruku pogodila Šapića. El Fardu Ben je izveo penal, ali mu je Đorđe Petrović odbranio udarac.

U drugom poluvremenu nije bilo prilika iz kategorije stoprocentnih ni pred jednim golom, pa je branilac titule u Superligi upisao 19. pobedu, dok je "brđanima" ovo peti poraz.

U 22. kolu Zvezda dočekuje Vojvodinu, dok Čukarički gostuje Radničkom u Nišu.

DRUGO POLUVREME:

KRAJ 0:2!

88. minut - Pavkov umesto Boaćija.

81. minut - Pokušaj Garsije iz slobodnog udarca, brani Petrović.

78. minut - Zorić umesto Birmančevića kod Čukaričkog.

77. minut - Još jedna promena kod Zvezde. Izlazi Gavrić i dobija aplauz, a ulazi Garsija.

74. minut - Prilika za Čukarički, Ndijae se našao nadomak Zvezdinog gola, ali je Borjan pravovremeno intervenisao.

71. minut - Menja i Stanković, Simić umesto Bena.

61. minut - Izmena kod Čukaričkog, izašao Tedić, ušao Mićin.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

PRVO POLUVREME:

1 / 9 Foto: Starsport©

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut - Imala je Zvezda penal ali je Petrović odbranio udarac Bena.

14. minut - GOL! BOMBA! Petrović šutem sa skoro 30 metara odvodi Zvezdu na sigurnu prednost 0:2

5. minut - GOL! Nikolić dovodi crveno-bele u vođstvo. 0:1

1. minut - Utakmica je počela.

1 / 6 Foto: Starsport©

Čukarički: Petrović – Ćirković, Šapić, Puškarić, Veličković – Kovač, Docić – Vidosavljević, Kajević, Birmančević – Tedić. Trener: Aleksandar Veselinović.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Jovančić, Petrović - Ben, Nikolić, Gavrić - Boaći. Trener: Dejan Stanković.

Domaćini su tokom minule jeseni ostvarili dvanaest pobeda, uz četiri remija i četiri poraza, pa sa 40 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 4.mesto na tabeli. Crveno-beli su tokom minule jeseni zabeležili osamnaest pobeda, uz jedan remi i jedan poraz, pa sa 55 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 1.mesto na tabeli. Prethodni duel ovih rivala odigran je na kraju jesenje polusezone na stadionu ’’Rajko Mitić’’, a ekipa Crvene zvezde tada je slavila rezultatom 3:1(1:1). Golove za crveno-bele postigli su Nemanja Milunović, Milan Pavkov i Aleksa Vukanović, dok je jedini pogodak za ’’brđane’’ postigao Luka Stojanović.