STARA DAMA PONOVO NA VRHU: Juventus savladao Brešu za povratak na čelo tabele! VIDEO

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas na svom terenu u Torinu Brešu sa 2:0, u utakmici 24. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Crno-beli su poveli u 39. minutu golom Paula Dibale, a pobedu je osigurao Huan Kuadrado u 75. minutu.

Juventus se vratio na prvo mesto na tabeli sa 57 bodova i ima tri više od drugoplasiranog Intera, koji večeras igra protiv Lacija. Breša je pretrpela 16. poraz i pretposlednja je sa 16 bodova.

Fjorentina je kao gost pobedila Sampdoriju sa 5:1. "Ljubičasti" su poveli u osmom minutu autoglom Mortena Torsbija, a prednost je udvostručio srpski fudbaler Dušan Vlahović u 18. minutu iz penala. Treći gol postigao je Federiko Kijeza u 40. minutu, a zatim je Vlahović svoj drugi gol na meču postigao u 57. minutu.

Kijeza je postigao peti gol u 78. minutu, a jedini strelac u domaćem timu bio je Manolo Gabijadini u 90. minutu.

Fjorentina je prekinula niz od tri utakmice bez pobede, a posle sedmog trijumfa zauzima 13. mesto na tabeli sa 28 bodova. Sampdorija je 17. na tabeli sa 23 boda, bodom više od Djenove koja se nalazi u zoni ispadanja.

Parma je kao gost pobedila Sasuolo sa 1:0, a Udineze i Verona odigrali su nerešeno 0:0.

Kasnije igraju Kaljari-Napoli i Lacio-Inter.