LUDO PRVO POLUVREME: Arsenal pobedio Everton u goleadi u Londonu

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu Everton sa 3:2, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Everton je poveo već u 49. sekundi golom Dominika Kalverta-Luina, a Arsenal je preokrenuo rezultat za šest minuta. Prvo je izjednačio Edi Nketija u 27. minutu, a gol za vodjstvo postigao je Pjer Emerik Obamejang u 33.

Gostujući tim izjednačio je preko Rišarlisona u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, a pobedu londonskoj ekipi doneo je Obamejang, svojim drugim golom na utakmici u 46. minutu.

Arsenal je ostvario tek osmu pobedu u prvenstvu i deveti je na tabeli sa 37 bodova. Everton je pretrpeo 11. poraz i zauzima 11. mesto sa 36 bodova.

Ranije danas Mančester junajted je pobedio Votford sa 3:0, a istim rezultatom Vulverhempton je pobedio Norič.