ISTANBULSKI DERBI JE NAJLUĐI NA SVETU: Galata protiv Fenera srušila tradiciju dugu 21 godinu! Jedan šamar zapalio vatru

TO MOGU SAMO TURCI

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su kao gosti Fenerbahče 3:1 u velikom derbiju turskog prvenstva.

Jedan od najvećih derbija sveta obilovao je "vatrom" i na terenu i na tribinama, a Galata je slavila prvi prvenstveni trijumf na gostovanju Feneru posle 21 godine!

Aktuelni šampion se na prvom mestu izjednačio sa Trabzonom, koji ima meč manje, i Sivasporom sa po 45 bodova, dok je Fener šesti sa 38.

1 / 5 Foto: EPA/ERDEM SAHIN

Domaćin je poveo golom Krusea iz penala u 21. minutu, ali je usledio preokret.

Gosti su do pobede došli pogocima Donka u 40. minutu, Falkaa u 80. iz penala i Onjekurua u 96.

Sudija Meler pokazao je tri crvena kartona, dvojici domaćih fudbalera Janalu u 67. minutu i Turucu u 84, kada je pocrveneo i gostujući igrač Belhandi.

Razlog za ta dva isključenja bila je velika frka na terenu.

Tenzija se dodatno pojačala posle gola Falkaa iz penala, pa je Belhanda udario šamar Turucu, što je bila varnica koja je zapalila vatru.