NAVIJAČI BAJERNA IZAZVALI SKANDAL: Utakmica prekidana, šestica šampiona u drugom planu! (VIDEO)

bundesliga

Fudbaleri Bajerna deklasirali su u gostima ekipu Hofenhajma 6:0 u utakmici 24. kola nemačke Bundeslige.

Sjajna partija Bavaraca ostala je u senci incidenta u finišu kada su gostujući navijači vređali vlasnika Hofenhajma Ditmara Hopa i razviji skandalozan transparent "Ku..in sine".

Utakmica je prekinuta na 10 minuta, igrači su otišli u svlačionicu, ali su se vratili kasnije i odradili posao do kraja.

Bajern je poveo već u drugom minutu golom Serža Gnabrija, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Džošua Kimih. Treći gol postigao je Džošuka Zirkze u 15. minutu, a zatim je dva gola postigao Kutinjo, u 33. i 47. minutu. Konačan rezultat postavio je Leon Gorecka u 62. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 52 boda, četiri više od drugoplasiranog Lajpciga, koji ima utakmicu manje. Hofenhajm je četiri utakmice bez pobede i zauzima osmo mesto sa 34 boda.

Borusija iz Dortmunda pobedila je na svom terenu Frajburg sa 1:0, golom Džejdona Sanča u 15. minutu.

Dortmund je treći na tabeli sa 48 bodova, a Frajburg je posle drugog vezanog poraza, deveti sa 33 boda.

Majnc je kao domaćin pobedio Paderbron sa 2:0. Prvi gol postigao je Robin Kvajson u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Karim Onisivo u 37.

Majnc je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak, sada je 15. na tabeli sa 25 bodova. Paderborn je na poslednjem, 18. mestu sa 16 bodova.

Borusija Menhengladbah je kao gost pobedila Augsburg sa 3:2, a kasnije igraju još Keln-Šalke.