ČUDO SE DOGODILO, LIVERPUL IZGUBIO! Stršljenovi ujeli "redse", ništa od Zlatnog pehara!

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Votforda napravili su veliko iznenađenje u 28. kolu engleske Premijer lige pošto su na domaćem terenu savladali Liverpul sa čak 3:0.

"Redsi" su tako ostali bez mogućnosti da osvoje "Zlatni pehar", trofej namenjen osvajaču Premijer lige koji je sezonu završio bez poraza.

To dostignuće ostvario je Arsenal u sezoni 2003/ 2004 kada je završio sezonu sa 26 pobeda i 12 remija, bez ijednog poraza!

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu ali golova nije bilo.

A drugom poluvremenu usledio je pravi košmar za "redse".

1 / 7 Foto: EPA

Prvo je Dukure je iskoristio slabu reakciju odbrane Liverpula i asistirao ka Ismaili Saru koji se našao na pravom mestu u pravo vreme i savladao Alisona.

Nisu stigli gosti da se oporave od ovog šoka kada je usledio novi, šest minuta kasnije Votford je udvostručio prednost kada je Sar iskoristio odlično dodavanje Troja i sjajnim potezom prebacio loptu preko golmana.

Nada Liverpula da može da izbegne poraz trajala je sve do 72. minuta i velike greške Aleksandra-Arnolda nakon koje je Troj Dini zatresao nebranjeni deo mreže Alisona.

Liverpul i dalje ima veliku zalihu koja je sasvim dovoljna da osvoji titulu na kraju sezone, čak 21 bod više od Mančester sitija koji ima utakmicu manje.

Sa druge strane, ovo je velika pobeda za Votford koji se trenutno grčevito bori za opstanak i zauzima 17. poziciju sa 27 bodova.