ZVEZDA SE VRATILA NA ŠAMPIONSKI PUT: Ben razbio Mačvu! Crveno-beli protutnjali Šapcom i domaćina zakucali za dno VIDEO

UBEDLJIVI LIDER

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Mačvu u Šapcu 3:0 u utakmici 25. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su se dodatno učvrstili na prvom mestu, sada imaju 66 bodova. Tim trenera Dejana Stankovića se vratio na pobednički kolosek, jer je u prethodna dva kola remizirao, sa Inđijom i Partizanom. Ovim, 21. trijumfom u prvenstvu Zvezda je nastavila put ka odbrani trona.

Ujedno, Zvezda je "zakucala" Mačvu za dno tabele. Ekipa Dragana Aniničića je ostala sa samo 13 bodova i čvrsto drži "fenjer".

Sve je danas u Šapcu bilo rešeno u prvom poluvremenu u režiji El Fardu Bena.

Sjajni Zvezdin ofanzivac postigao je dva gola, a onda zabeležio i asistenciju. Prvo je savladao golmana domaćih Živkovića u 20. minutu "bombom" iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, a u 32. je mrežu zatresao i glavom posle centaršuta Tomanea.

U 37. minutu Ben je izveo skraćeni korner sa leve strane i asistirao Babiću za gol za konačnih 0:3.

Drugo poluvreme predstavljalo je otaljavanje posla.

Utakmicu je obeležio povratak na teren Branka Jovičića posle dugog oporavka od povrede.

Zanimljivo je da su igrači Dejana Stankovića nastupili u neobičnim sivim dresovima, što im doduše nije bilo prvi put.

Gosti su sve vreme imali veliku podršku s tribina, a "Delije" su u 75. minutu, simbolično, zbog 75. rođendana Crvene zvezde, napravili spektakularnu bakljadu "začinjenu" vatrometom.

Zvezda u sledećem kolu dočekuje Napredak, za kada su "Delije" zakazale rođendansku žurku.

Mačva gostuje Radničkom u Nišu.

1 / 11 Foto: FK Crvena zvezda

KRAJ 0:3!

77. minut - Poslednja izmena kod Zvezde, Garsija umesto Tomanea.

VATROMET DELIJA U 75. MINUTU ZA 75. ROĐENDAN CRVENE ZVEZDE!

71. minut - Obrovac umesto Milinkovića - izmena kod domaćina, a kod gostiju Simić umesto Gavrića.

68. minut - Atraktivno je Jovičić pokušao da savlada Živkovića, ali je lopta otišla preko gola.

66. minut - Ponadali su se domaći igrači i navijači golu kada se Gigić našao pred praznom mrežom, ali je dosuđen ofsajd.

64. minut - Izmena i kod domaćina, Dukanović umesto Zukića.

59. minut - Prva izmena kod Zvezde, Jovičić je zamenio Nikolića.

54. minut - Drugi žuti karton, ponovo za domaćeg igrača, ovaj put za Ivića, zbog faula nad Nikolićem.

51. minut - I drugo poluvreme počinje šansom Pavkova. Visoki napadač je glavom šutirao iz blizine, ali pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME - 0:3!

37. minut - 0:3 - BABIĆ - Ben je posle dva gola upisao i asistenciju, izveo je skraćeni korner sa leve strane, a Babić je sa četiri, pet metara glavom poslao loptu u mrežu.

32. minut - 0:2 - BEN - Tomane je centrirao sa levog krila, a Ben pokazao da ume i glavom da pogodi! Fudbaler sa Komora je sada na 13 golova u Superligi ove sezone i probio se na vrh liste strelaca.

26. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je fudbaler Mačve Tošić, zbog grubog prekršaja.

20. minut - 0:1 - BEN - Majstorija El Fardu Bena! Izveo je slobodan udarac sa 20-ak metara, golman Živković je bio nemoćan. Benov 12. gol u sezoni.

14. minut - Neočekivan i opasan pokušaj Tomanea. Svi su očekivali centaršut, a Portugalac je šutirao, lopta je prohujala iznad prečke.

6. minut - Još jedan prilika za goste. Posle kornera je Tomane pokušao glavom, ali za malo pored gola.

5. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Pavkov je promašio zicer iz neposredne blizine! Golman Živković je zsuatvio udarac visokog napadača crveno-belih.

4. minut - Prvi aplauzi domaćih navijača, upućeni su Iliću, koji je probio po desnoj strani i centrirao, ali nije bilo nikog od njegovih saigrača.

2. minut - Od početka meča fudbaleri Crvene zvezde imaju veliku podršku "Delija".

1. minut - Utakmica je počela. Fudbaleri Zvezde igraju u sivim dresovima., što im nije prvi put da gostuju u takvoj opremi.

Trener Zvezde Dejan Stanković odlučio se za ofanzivni sastav. Kao najistureniji u sistemu 3-5-2 igraju Pavkov i Tomane.

Mačva: Živković - Pejović, Jovanović, Ristivojević, Tošić - Ivić, Ilić - Dukić, Adamović, Milinković - Gigić.

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Degenek, Babić - Gobeljić, Petrović, Nikolić, Gavrić, Ben - Pavkov, Tomane.

Crveno-beli će imati veliku podršku s tribina

Članovi uprave Zvezde

Šampion i lider Crvena zvezda ima 63 boda, što je 11 više od prvog pratioca Partizana.

Mačva je "fenjeraš" sa 13 bodova, Rad joj beži dva, Inđija tri...

Šapčani su u poslednja tri kola osvojili samo bod.

Zvezda u prošloj rundi odigrala bez golova sa "večitim" rivalom, što joj je bio drugi uzastopni remi.

Od ulaska Mačve u Superligu 2017, sastali su se šest puta, crveno-beli su zabeležili pet pobeda, dok je Mačva bila bolja pre dve godine u Kupu, i to posle penala.

Ove sezone su se već sreli dva puta, oba puta na stadionu "Rajko Mitić", šampion je pobedio minimalnim rezultatom u Kupu, a 3:1 u Superligi.