TRIJUMF POSLE PREOKRETA ZA JOŠ JEDAN REKORD: Salah i Mane srušili Bornmut i doveli Liverpul na tri pobede od titule

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas posle preokreta na svom terenu Bornmut sa 2:1, u utakmici 29. kola Premijer ligi i napravili veliki korak ka osvajanju šampionske titule.

Bornmut je poveo već u devetom minutu golom Kaluma Vilsona, a izjednačio je Mohamed Salah u 25. minutu. Pobedu "crvenima" obezbedio je Sadio Mane golom u 33. minutu.

To je 27. pobeda Liverpula u Premijer ligi ove sezone i ima 82 boda, 25 bodova više i dve utakmice više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Liverpulu su potrebne još tri pobede kako bi osvojio šampionsku titulu, prvu od sezone 1989/1990.

Liverpul je ostvario 22. uzastopnu pobedu na Enfildu i postavio novi rekord Premijer lige po broju uzastopnih pobeda na domaćem terenu. "Crveni" nisu poraženi u 55 uzastopnih utakmica na Enfildu u Premijer ligi.

Bornmut je pretrpeo 16. poraz u ligi, u poslednje četiri utakmice osvojio je samo bod, pa se nalazi u zoni ispadanja na 18. mestu sa 27 bodova.