PARTIZAN JEDVA SLOMIO RADNIČKI U HUMSKOJ: Crno-beli pobedili Nišlije golom iz penala u finišu i vratili se na 2. mesto

SUPERLIGA

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički iz Niša u Humskoj 1:0 (0:0) u derbiju 25. kola Superlige Srbije.

Jedini gol postigao je Đorđe Ivanović iz penala u 85. minutu.

Vojvodina je popodnevnom pobedom nad Lučancima (2:1) na kratko zaposela drugo mesto na tabeli sa 54 boda, ali su je crno-beli ponovo preskočili, jer sada imaju 55.

Radnički je ostao na šetom mestu sa 39 bodova.

Derbi kola nije opravdao očekivanja. Malobrojni gledaoci na tribinama stadiona u Humskoj su gledali uspavanku. Šansi gotovo da uopšte nije bilo.

Činilo se da će mreže ostati netaknute, a onda je u 83. minutu sudija Novak Simović pokazao na belu tačku u kaznenom prostoru gostiju.

Fudbaler Radničkog Aleksandar Todorovski je izbio loptu i posle toga zgazio Slobodana Uroševića iz Partizana, što je bilo dovoljno za Simovića da dosudi penal.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Đorđe Ivanović.

Trenera crno-belih Savu Miloševića, osim loše igre, brinu i povrede Bibrasa Natha i Umara Sadike, koje je tokom meča morao da zameni.

Partizan u sledećem kolu gostuje Voždovcu, dok Radnički dočekuje Mačvu.

KRAJ - 1:0!

85. minut - 1:0 - IVANOVIĆ PRECIZAN IZ PENALA!

83. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Todorovski je nagazio Uroševića, a Simović je pokazao na belu tačku.

70. minut - Milošević vrši poslednju izmenu, Markovića je poslao na teren umesto Stevanovića.

66. minut - Prva pretnja po gol Radničkog! Asano je ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane i šutirao u bliži ugao, a Ristić je odbranio.

62. minut - Crno-beli su odlučniji u drugom poluvremenu, ali i dalje nisu stvorili šansu-

52. minut - Milošević menja napadače, Matić umesto Sadika.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Završeno je prvo poluvreme!

45+2. minut - Probao je Šćekić sa nekih 30 metara, ali lopta ide daleko preko prečke gola gostiju.

42. minut - Posle šuta Asana, lopta je pogodila igrača Radničkog i za malo završila u golu.

40. minut - Puno grešaka na obe strane, bez prave prilike i šuta već duže vreme!

27. minut - Tempo igre je značajno opao posle dobrih uvodnih nekoliko minuta!

17. minut - Đorđe Ivanović ulazi u igru umesto povređeno Bibrasa Natha.

14. minut - Probao je Urošević sa ivice šesnaesterca posle jedne odbijene lopte, ali promašio je za par milimetara.

9.minut - Mirniji period igre na stadionu u Humskoj.

3. minut - Pritisak crno-beli i dobra šansa za Sadika, ali Nigerijac se nije snašao.

Utakmica je počela!

Sastavi:

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Asano, Natho, Stevanović - Sadik.

RADNIČKI NIŠ: Ristić - Todorovski, Stevanović, Subotić, Knežević, Đorđević, Pejović, Čumić, Letić, Mihajlović, Pantelić.

U najavi utakmice protiv Nišlija trener Partizana Savo Milošević, dotakao se sjajnog napadača Nišlija.

"Čumić nije sigurno slučajno kupljen od Olimpijakosa, njegove igre potvrđuju opravdanost tog transfera. Ne bih ipak da protivničkog igrača apostrofiram pre našu utakmicu, jer nam obično dođu glave. Probleme treba da rešavamo timski, objasnio je Milošević.

Čumića je u januarskom prelaznom roku kupio Olimpijakos, ali će kao pozajmljen igrač ostati u Radničkom do kraja sezone.

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević rekao je da je Radnički iz Niša tradicionalno nezgodan protivnik crno-belima, da će njegova ekipa morati da bude na maksimumu ako želi povoljan rezultat i istakao da igrači koji ne budu 100 odsto motivisani neće ni igrati.

"Verujem da smo uspeli u dobroj meri da se oporavimo posle derbija koji je proizveo veliku potrošnju. Verujem da ćemo biti spremni za meč koji je za nas jako bitan, protiv protivnika koji je tradicionalno nezgodan, koji možda ne igra kao prošle godine ali i dalje ima ozbiljnu i iskusnu ekipu. Moraćemo da budemo na maksimumu želimo povoljan rezultat", rekao je Milošević na konferenciji za novinare na stadionu Partizana.

Zvezda je posle derbija ostala na 11 bodova prednosti u odnosu na crno-bele, pa je novinare zanimalo da li su njegovi igrači i dalje željni dokazivanja, odnosno da li imaju motiv da igraju Super ligu.

"Ja ču se truditi da ih motivišem, to je jedna od najbitinijih stvari koje trener mora da uradi. Ono što sam rekao i njima posle derbija - oni koji ne budu imali motiv stoprocentno neće ni igrati", rekao je Milošević.

Utakmica Partizana i Radničkog na programu je od 20 časova.