BAJER UTIŠAO GLAZGOV: Nemci srušili Rendžers! Šahtjor i Volfsi odradili sjajan posao u gostima

Liga Evrope

Odigrane su preostale tri utakmice prve runde osmine finala Lige Evrope.

Gosti imaju više razloga za radost jer su zabeležili dve pobede i jedan remi.

Najvredniju pobedu je ostvario Bajer koji se u Leverkuzen vraća sa pobedom od 3:1 nad Rendžersom u Glazgovu. Golove za "aspirine" su postigli Haverc (37), Aranguiz (67) i Bejli (88), a jedini pogodak za četu Frenka Lamparda postigao je Edmundson u 75. minutu.

Slavio je u gostima i Šahtjor koji je sa 2:1 pobedio Volfsburg. Morales (17) i Markos Antonio (73) su bili strelci za ukrajinski tim, a Bruks (48) za nemački tim.

Remi po meri gostiju viđen je u Pireju. Olimpijakos i Vulverhempton su odigrali 1:1 u utakmici bez publike. El Arabi je doneo prednost Grcima u 54. minutu, a konačan rezultat je postavio Pedro Neto u 68. minutu.

Ranije danas gosti su takođe imali više uspeha. Mančester junajted je sa 5:0 pobedio Lask, Bazel sa 3:0 Ajntraht u Frankfurtu, dok je čast domaćina spasao Bašakšehir koji je sa 1:0 pobedio Kopenhagen.

Odložene su utakmice Sevilja - Roma i Inter - Hetafe.