ZVEZDA IZULA ČARAPANE: Crveno-beli ubedljivi u tišini Rajka Mitića!

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu Napredak sa 3:0, u utakmici 26. kola Super lige Srbije.

Domaći su poveli u 22. minutu golom Tomanea, a zatim je Radovan Pankov pet minuta kasnije promašio penal. Drugi gol postigao je Željko Gavrić u 53. minutu, a konačan rezultat postavio je Mirko Ivanić u 88. minutu.

Zvezda ima 22 pobede i prva je na tabeli sa 69 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana. Napredak je nastavio seriju utakmica bez pobede, pa posle 14. poraza zauzima 12. mesto na tabeli sa 26 bodova.

Fudbaleri Proletera pobedili su na svom terenu Rad sa 5:0.

Proleter je poveo u 30. minutu golom Uglješe Radinovića iz penala, a prednost je udvostručio Milan Mirosavljev pogotkom u 51. Dva minuta kasnije treći gol postigao je Siniša Babić, a zatim je strelac u 66. minutu bio Dušan Joković. Konačan rezultat postavio je Anes Rušević u 90. minutu.

Proleter je 11. na tabeli sa 28 bodova, a Rad je posle 19. poraza pretposlednji sa 15 bodova.

Ranije danas Partizan je pobedio Voždovac sa 2:1, a istim rezultatom TSC je pobedio Radnik. Javor i Čukarički odigrali su 2:2, a nerešeno je bilo i u duelu Spartaka i Vojvodine. Radnički je u Nišu pobedio Mačvu sa 3:1, a Mladost je pobedila Indjiju sa 2:1.

Sve utakmice igrane su bez prisustva publike u pokušaju sprečavanja širenja korona virusa.

1 / 8 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

88. min - GOOL, 3:0 - IVANIĆ, posle sjajne asistencije Bena, rutinska realizacija Ivanića.

81. minut - Nova velika prilika za crveno-bele, Ben asistira Ivaniću, koji iz izgledne situacije šutira preko gola.

78. minut - Druga izmena u Zvezdi umesto Gavrića ulazi pomalo zaboravljeni Mateo Garsija

75. minut - Dobra šansa za crveno-bele, pokušao je Jovičić, ali Kordić je sjajan danas.

70. minut - Kruševljani se konačno malo otvorili, nemaju više šta da izgube.

64. minut - Sjajna akcija Bena, driblingom izbacio dva igrača, ali loša završnica.

62. minut - Dobar pokušaj Petrovića, Kordić opet brani.

58. minut - Prva izmena u Zvezdi na terenu je Branko Jovičić, koji je ušao umesto Milana Pavkova.

53. minut - GOOL, 2:0 GAVRIĆ, mladi as sjajnom fintom izbacio igrača Napretka, potom odigrao dupli pas sa Nikolićem, a zatim rutinski plasirao loptu u drugi ugao Gordićevog gola.

48. minut - Kakva šansa za Pavkova, šutno jednom Kordić odbranio, pa još jednom ali fenomenalni Kordić brani sve.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

41. minut - Velika inicijativa crveno- belih u finišu prvog poluvremena , ali nema promene rezultata.

37. Opet Gavrić,nakon sjajnog prodora, šut iskusa sa desne leve strane,ali lopta odlazi pored gola.

35. minut - Sjajan šut Gavrića, brani Kordić.

30. minut - Dobar pokušaj Nikolića, brani Kordić

24. minut - Tomane nakon pogotka ,iznudio jedanesterac, Pankov snažno šutirao sa penala ali pogodio prečku.

21. minut - GOOL, 1:0 TOMANE! Posle kornera, Pavkov je lepo prebacio loptu Tomane je utrčao i glavom zatresao mrežu Gordića.Tom prilikom je ostao da leži, pošto ga je defanzivac gostiju u pokušaju da izblokira šut, udario u glavu.

20. minut - Velika šansa za Zvezdu, sjajan šut Pavkova glavom sa pet metara, ali Kordić krajnjim naporom brani.

17. minut - Posle uzbudljivog početka opao je tempo meča.

10.minut - Inicijativa crveno-belih, Napredak odoleva za sada.

5. minut - Dobar udarac Bena sa ivice šesnaesterca, brani Kordić

3. minut - Prva šansa za Zvezdu pokušao je Pavkov glavom nakon centaršuta Gavrića, pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Pankov, Degenek, Babić – Gobeljić, Ben, Petrović, Nikolić, Gavrić – Tomane, Pavkov.

NAPREDAK: Kordić - Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević - Markoski, Vušurović, Ilić, Desančić, Pajović - Ćuković.

sudija: Jovan Šegrt

Vlada Srbije donela je odluku da svi superligaški stadioni budu zaključani zbog koronavirusa.

Samim tim, odložen je i 75. rođendan Crvene zvezde koji je trebalo da se uz veliki broj publike i spektakularnu koreografiju proslavi danas na stadionu "Rajko Mitić" za vreme meča crveno-belih i Napretka.

Navijači Crvene zvezde pripremali su se da ispune tribine stadiona i da proslave 75. rođendan, ali zbog odluke Vlade Srbije, proslava će biti odložena za neko vreme.

Poslednjih dana klub i navijači pozivali su pristalice da dođu na stadion jer je prodaja ulaznica za sve tribine od 75 dinara trebalo da ima humanitarni karakter.

Čak je osvanuo i šaljivi grafit - "Mi imamo bolest kojoj nema leka, a korona neka čeka"...

"Žao mi je zbog toga što igramo bez publike, ali moramo biti društveno odgovorni i slediti savete nadležnih - rekao je trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Iako Stanković trenutno ima mnogo većih problema morao je da priča o fudbalu, odnosno narednom rivalu Napretku.

"Imali smo lepo gostovanje u Šapcu. Lepa utakmica, gledali smo Napredak. Oni su smenili trenera i doći će sa idejom ovde. Mi imamo naše zadatke, siguran sam da će momci ispoštovati ono što smo spremili tokom sedmice", jasan je popularni Deki

Stanković je objasnio taktiku za predstojeći meč

"Igraću sa dvojicom napadača. Gledam da izvedem funkcionalan tim za svaku narednu uttakmicu. Nekada će biti jedan, a nekada tri napadača."