GODIŠNJICA JEDNOG OD NAJBIZARNIJIH DERBIJA: Bata Mirković tukao Drobnjaka, a o golu Vasiljevića i danas se priča VIDEO

Ludilo od utakmice

Večiti derbiji između fudbalera Crvene zvezde i Partizana donosili su pregršt uzbuđenja, ali čini se retko koji kao onaj odigran na današnji dan 1994. godine.

Crvena zvezda i Partizan su se sastali u polufinalu Kupa Jugoslavije, a finalista se određivao posle dve utakmice.

Prvu utakmica je u svoju korist rešila Crvena zvezda rezultatom 1:0, golom Gorana Vasiljevića u 45. minutu.

Revanš je odigran na stadionu Partizana tmurnog i kišovitog 6. aprila pred oko 35.000 gledalaca.

Sudiju Savu Čokanicu i danas mnogi pominju, jer je bilo očigledno da je ispustio konce utakmice iz svojih ruku. Viđena su dva penala, po jedan na obe strane, a duel je obeležila i tuča Zorana Bate Mirkovića i Ante Drobnjaka. Očevici kažu da bek Partizana nije tukao napadača Crvene zvezde samo na terenu već i u tunelu posle isključenja.

Partizan je poveo u 35. minutu golom sadašnjeg trenera Save Miloševića.

Taj rezultat je bio na snazi do 77. minutu, kada je Ilija Ivić izjednačio iz sumnjivog penala. Partizan je nekoliko minuta kasnije ponovo poveo golom Miloševića, takođe sa bele tačke. Ni za ovaj jedanaesterac nije bilo elemenata, ali je Čokanica kompenzovao prethodnu grešku.

I onda, u samom finišu meča, gotovo iz očajanja sa 30 metara po lopti je "opalio" Predrag Vasiljević i savladao golmana Milana Simeunovića za konačnih 3:1.

Partizan se plasirao u finale, gde je bio bolji od subotičkog Spartaka, ali ovaj derbi je i danas tema polemike navijača dva večita rivala.

PARTIZAN - C. ZVEZDA 3:1 (1:0)

Stadion JNA. Gledalaca: 35.000

Strelci: 1:0 Milošević 36', 1:1 Ivić 77', 2:1 Milošević 85', 3:1 Vasiljević 89'

PARTIZAN: Pandurović, Mirković, Gudelj, Nađ(Tešović), Čermelj(Čurović), Vasiljević, Ćirić, Ćurčić, Bjeković, Brnović, Milošević. Trener: Tumbaković

CRVENA ZVEZDA: Simeunović, Bandović, Stefanović, Vasilijević, Radmanović, Božović, Adžić, Stanković, Drobnjak, Petković, Ivić. Trener: Živadinović