HET TRIK SANČA: Dortmund demolirao Paderborn za nadu

bundesliga

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na gostujućem terenu Paderborn sa 6:1, u utakmici 29. kola Bundeslige.

Borusija je povela u 54. minutu golom Torgana Azara, a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Džejdon Sančo. On je posle gola podigao dres, ispod kojeg je nosio majicu sa natpisom: "Pravda za Džordža Flojda", Afroamerikanca koji je u umro 25. maja posle intervencije policije. Sančo je zbog toga dobio žuti karton.

Jedini gol za Paderborn postigao je Uve Hinemajer u 72. minutu, a dva minuta kasnije ponovo je strelac bio Sančo. Četvrti gol za Dortmund postigao je Ašraf Hakimi u 85. minutu, medju strelce se upisao i Marsel Šmelcer u 89. minutu, dok je konačan rezultat, svojim trećim golom na utakmici, postavio Sančo u prvom minutu nadoknade vremena.

Sančo je ove sezone u Bundesligi postigao 17 golova i ima 16 asistencija.

Borusija Dortmund je ostvarila 18. pobedu i druga je na tabeli sa 60 bodova, sedam manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Paderborn je pretrpeo 18. poraz i sa 19 bodova zauzima poslednje, 18. mesto na tabeli.