GOLEADA NA PUTU KA LIGI ŠAMPIONA: Pobeda Lajpciga za treće mesto na tabeli

bundesliga

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na gostujućem terenu Keln sa 4:2, u utakmici 29. kola Bundeslige i vratili se na treće mesto na tabeli.

Keln je poveo u sedmom minutu golom Džona Kordobe, a izjednačio je Patrik Šik u 20. Lajpcig je poveo u 38. minutu golom Kristofera Nkunkua, a dva gola prednosti doneo je Timo Verner u 50. minutu.

Strelac za domaći tim u 55. minutu bio je Antoni Modest, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Dani Olmo.

Lajpcig sada ima 16 pobeda i treći je na tabeli sa 58 bodova, dva manje od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda i dva više od Borusije iz Menhengladbaha i Bajera iz Leverkuzena koji su na četvrtom i petom mestu.

Keln je nastavio niz slabih rezultata i posle 15. poraza zauzima 11. mesto na tabeli sa 34 bodova.