ČOVIĆ ODVEO VOJVODINU FINALE: Lale čekaju večite za drugi trofej u Kupu!

kup srbije

U prvom meču polufinalu Kupa Srbije Vojvodina je na Banovom brdu savladala Čukarički rezultatom 1:0 i plasirale se u finale.

Jedini strelac na utakmici bio je Čović u 32 minutu.

Vojvodina je od starta imala inicijativu, ali je pretio i Čukarički.

Najbolja akcija je bila nakon lepe akcije Birmančevića, Kajevića i Vidosavljevića.

Čukarički je preuzeo inicijativu sredinom prvog poluvremena i imao je dve dobre šanse.

Prvu u 21. minutu Vidosavljević, tada je Rockov odbranio, a potom četiri minuta kasnije Tedić koji je šutirao pored gola. I onda gol za Vojvodinu, igrao se 32. minut. Drinčić je pronašao Čovića, ovaj je glavom uspeo da savlada golmana Čukaričkog. Čukarički je bio nešto agilniji rival u nastavku, ali ovog puta nisu uspeli da naprave preokre kao onaj protiv Radničkog u četvrfinalu.

Vojvodina je dobro zatvorila svoj gol, a mogla je i do drugog gola u 85. minutu kada je Zukić pogodio prečku

Vojvodini je ovo šesto finale, a osvojili su samo jedan trofej do sada.