GRADSKI DERBI BEZ POBEDNIKA: Golovi u završnici za remi Valensije i Levantea

28. kolo primere

Fudbaleri Valensije i Levantea odigrali su večeras nerešeno 1:1 u utakmici 28. kola španskog prvenstva.

Oba gola postignuta su u samoj završnici.

Valensija je povela u 90. minutu golom Rodriga, a gosti su izjednačili u osmom minutu nadoknade vremena pogotkom Gonsala Melera iz penala.

Levante je od 74. minuta igrao sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Rodžer Marti.

Valensija je sedma na tabeli sa 43 boda, a Levante zauzima 12. mesto sa 34.

U drugom današnjem meču fudbaleri Granade pobedili su na svom terenu Hetafe sa 2:1, u utakmici 28. kola španskog prvenstva.

Hetafe je poveo u 20. minutu golom Davida Timora, a domaći su preokrenuli i pobedili zahvaljujući dvostrukom strelcu Karlosu Fernandesu, koji je postigao golove u 70. i 79. minutu.

Granada je ostvarila 12. pobedu i osma je na tabeli sa 41 bodom, a Hetafe je pretrpeo osmi poraz i zauzima peto mesto sa 46 bodova.