NULA U LIVERPULSKOM DEREBIJU! Bez pobednika u okršaju Evertona i Liverpula! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Evertona i Liverpula odigrali su večeras nerešeno 0:0, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Ekipe na Gudisonu nisu prikazale mnogo toga, tek u završnici utakmice vidjeno je nekoliko šansi.

U 80. minutu Dominik Kalvert Luin bio je u izglednoj situaciji pred golmanon gostiju Alisonom koji mu je dobro odbranio, a zatim je iz dobre šanse stativu pogodio Tom Dejvis. Posle toga u šansi je bio i Rišarlison, ali je golman "crvenih" ponovo dobro reagovao.

1 / 3 Foto: EPA

U drugom minutu nadoknade vremena fudbaler Liverpula Fabinjo pokušao je iz slobodnog udarca, ali je golman Džordan Pikford izbacio preko prečke loptu u korner.

Liverpul je drugi put u sezoni odigrao nerešeno ali je i dalje ubedljivo prvi sa 83 boda, 23 više od drugoplasiranog Mančester sitija. Liverpul može da osvoji titulu u sredu ako pobedi Kristal Palas na Enfildu, ali da dva dana pre toga Siti izgubi bodove u meču protiv Barnlija.

Everton je četiri poslednje utakmice bez pobede i zauzima 12. mesto na tabeli sa 38 bodova.

Everton nema pobedu protiv gradskog rivala u poslednje 22 utakmice.