MIHA NIJE MOGAO DA POMOGNE SERGEJU: Juventus pobedio Bolonju, Ronaldo započeo, Dibala majstorijom završio posao (VIDEO)

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa kao gosti su pobedili Bolonju 2:0 u utakmici 27. kola Serije A.

"Stara dama" se učvrstila na prvom mestu na tabeli sa 66 bodova, četiri više od Lacija, koji ima meč manje, a koji će odigrati u sredu protiv Atalante u Bergamu.

Ekipa Siniše Mihajlovića ostaje ušuškana na sredini tabele, na desetom mestu sa 34 boda.

Pre nekoliko dana Mihajlović je večerao sa fudbalerom Lacija Sergejom Milinković-Savićem, koji je Sinišu zamolio da saplete Juventus i pomogne rimskom klubu u borbi za Skudeto.

Ipak, Bolonja nije imala snage da izbegne poraz.

"Stara dama" je u nastavku sezone odigrala dve utakmice u Kupu Italije i za 180 minuta nije postigla gol, ali je večeras na stadionu "Renato Del'Ara" dala dva.

Gosti su poveli golom Kristijana Ronalda u 23. minutu iz penala, dosuđenog posle asistencije iz VAR sobe. Portugalac se iskupio da jedanaesterac promašen u polufinalu Kupa protiv Milana.

Konačan rezultat postavio je Paulo Dibala u 36. minutu prelepim golom sa 18 metara.

Juventus je utakmicu završio sa igračem manje, jer je u finišu crveni karton dobio Danilo.