NOVI KIKS NEROAZURA: Lazović i Verona zaustavili Inter

serija a

Fudbaleri Intera i Verone remizirali su 2:2 u 31. kolu italijanske Serije A.

Utakmica je počela veoma loše po Neroazure, pošto je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović postigao prelep pogodak već u 2. minutu.

U 49. minutu Antonio Kandreva doneo izjednačenje, jer je bio na pravom mestu kada se lopta odbila od stative posle šuta Lukakua, nakon jedne sjajne akcije.

Samo šest minuta je Interu bilo potrebno da dođe do potpunog preokreta. Nova kontra gostujućeg tima, lopta je stigla do Antonija Kandreve koji je šutirao ka golu Verone, ali je Federiko di Marko izblokirao njegov pokušaj, što je prevarilo golmana Silvestrija i Inter je vodio sa 2:1.

Delovalo je kao da će Inter osvojiti nova tri boda, ali Migel Veloso nije tako mislio. On je u 86. minutu utakmice sa ivice kaznenog prostora matirao Samira Handanovića koji je pogledom loptu ispratio u mrežu i tako odvojio Inter od borbe za šampionsku titulu.

Inter ima 10 bodova zaostatka za Juventusom sedam kola pre kraja i nalazi se iza Lacija i Atalante.