DOMAĆINI MAKSIMALNI: Pobede Napolija, Đenove, Fjorentine i Breše! VIDEO

serija a

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Udineze sa 2:1, u utakmici 34. kola Serije A i popeli se na šesto mesto na tabeli.

Udineze je poveo golom Rodriga De Pola u 22. minutu, a izjednačio je Arkadijuš Milik u 31.

Pobedu Napoliju doneo je Mateo Politano pogotkom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Napoli ima 16 pobeda i šesti je na tabeli sa 56 bodova, koliko ima i Milan na sedmom mestu. Bod više ali i utakmicu manje ima petoplasirana Roma, koja večeras igra protiv Intera.

Udineze je 16. na tabeli sa 36 bodova.

Fudbaleri Đenove osvojili su važne bodove u borbi za opstanak, nakon što su na svom terenu pobedili Leče sa 2:1.

Đenova je povela u sedmom minutu golom Antonija Sanabrije, Leče je mogao da izjednači u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je Marko Mankozu promašio penal. Mankozu je ipak u 60. minutu postigao gol za izjednačenje, a pobedu Đenovi doneo je Gabrijel autogolom u 81. minutu.

Đenova je ostvarila tek osmu pobedu u ligi i prva je iznad zone ispadanja, na 17. mestu sa 33 boda. Leče je prvi ispod crte sa četiri boda manje.

U ostalim utakmicama Fjorentina je pobedila Torino sa 2:0, a Breša je pobedila Spal sa 2:1.

Ranije danas Sampdorija je pobedila Parmu sa 3:2.