STARA DAMA HLADI ŠAMPANJAC: Juventus pred TITULOM, Ronaldo obara REKORDE, a Sergej zamalo doneo bod Laciju! VIDEO

serija a

Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio rezultatom 2:1 u 34. kolu italijanske Serije A.

Juventus je trijumfom došao do učinka od 80 bodova, osam više od prvog pratioca Intera na četiri kola do kraja.

"Stara dama" se pobedom osvetila Laciju za dva poraza ove sezone, u prvom delu prvenstva i u Superkupu Italije,oba puta po 3:1

Odlična utakmica viđena je u prvom poluvremenu, šansi je bilo na obe strane,ali promašivali su Aleks Sandro sa jedne i Kataldi i Ćiro Imobile sa druge strane.

U drugom poluvremenu Lacio je pao, Juventus je dominirao, a sve je krenulo u 51. minutu kada je sudija Orsato pokazao na belu tačku.

Roanldo je bio siguran sa " kreča" , a tri minuta kasnije postigao je i drugi gol nakon katasrofalne greške Felipea .

Ronaldo je mogao i do het-trika danas da je iskoristio još jedno dodavanje Dibale, ali je prečka zaustavila Portugalca.

Inače, ovo je bio njegov 50. gol u Seriji A čime je postao jedini igrač u istoriji koji je uspeo da postigne makar 50 golova u Seriji A, Primeri i Premijer ligi.

Na sve to niko za tako kratko vreme nije postigao toliko golova u Kalču.

Lacio je smanjio iz penala preko Imobilea u 82. minutu nakon greške Bonućija.

Mogli su "nebeskoplavi" i do izjednačenja, srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je fantastično gađao iz slobodnog udarca, ali je Ščešnji uspeo da odbrani i da izvadi loptu iz rašlji!

Ronaldo i Imobile dele prvo mesto na listi strelaca sa po 30 golova.

Obojica su postigli po 12 golova iz penala.

Juventus je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede i sada veoma blizu titule.

Potrebna su im još maksimum četiri boda u poslednje četiri utakmice, a postoji mogućnost čak i u sledećem kolu da postanu šampioni Italije.