LAJPCIG ISPISAO ISTORIJU! Nemci ušli u prvo polufinale Lige šampiona IKADA, Stefan Savić TRAGIČAR! VIDEO

ludilo

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u četvrtfinalu savladali Atletiko Madrid 2:1 (0:0).

1 / 7 Foto: AP/ Miguel A Lopes

Strelci za nemačku ekipu, koja js debitant u elitnom takmičenju, bili su Dani Olmo u 50. i Tajler Adams u 88. minutu, nakon što je lopta pogodila Stefana Savića i promenila smer, dok je gol za Madriđane postigao Žoao Feliks u 71. minutu iz penala.

Lajpcig će u polufinalu igrati protiv Pari Sen žermena, koji je u sredu savladao Atalantu, takođe 2:1.

U drugom polufinalu sastaće se pobednici duela Barselona - Bajern (petak) i Mančester Siti - Lion (subota).

Kraj!

90. minut - Igraće se još 5 minuta.

88. minut - GOOOOOOOL! Adams je uz mnogo sreće ušla u gola Atletika posle odbitka! Stefan Savić je tragičar, njega je lopta pogodila i prevarila golmana!

83. minut - Olmo izlazi iz igre, umesto njega na teren je ušao Patrik Šik, takođe ofanzivni igrač.

71. minut - GOOOOOOOL! Feliks pogađa sa penala. Upravo nad njim je napravljen i penal.

50. minut - GOOOOOOOL! Dani Olmo pogađa glavom na asistenciju Sabicera za vođstvo Lajpciga!

Sudar glavama obeležio meč u Lisabonu.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

Zavšreno je prvo poluvreme!

45. minut - Igraće se još 4 minuta u nadoknadi!

34. minut - Strašan sudar glavama Halsenbegra i Stefana Savića! Oba igrača našla su se na zemlji. Lekarska ekipa je odmah utrčala na teren. Na svu sreću oba fudbalera nastavila su duel.

27. minut - Nakon dobrih nekoliko uvodnih minuta tempo igre drastično je pao!

14. minut - Probio je Karasko po levoj strani, zavrnuo loptu do Ljorentea, ali sjajna odbrana Gulašija.

10. minut - Prvi šut u okvir gola za Atletiko imao je Savić glavom posle prekida, ali je Gulaši siguran.

4. minut - Halstenberg je imao prvu priliku na meču, ali nije reagovao na pravi način.

1. minut - Utakmica je počela!

RED BUL LAJPCIG: Gulaši, Halstenberg, Upamekano, Klosterman, Anhelino, Sabicer, Kampl, Lajmer, Nkunku, Poulsen, Olmo.

ATLETIKO MADRID: Oblak, Tripie, Savić, Himenez, Lodi, Saul, Erera, Koke, Karasko, Ljorente, Kosta.

Meč je na programu od 21 čas, a utakmica se igra u Lisabonu u veoma specifičnim uslovima zbog pandemije korona virusa.

Utakmica se igra bez prisustva publike na stadionu Hose Alvalade u Lisabonu.

Bolji iz ovog duela odmeriće snage u polfinalu sa ekipom PSŽ koji je sinoć posle drame bio bolji od ekipe Atalante.

Sutra će snage odmeriti Barselona i Bajern, dok je za subotu zakazan okršaj između Liona i Mančester sitija.