ČUDO U LISABONU: Lion eliminisao nemoćni Siti, sa Bajernom za finale! Još jedno NEZABORAVNO veče u Ligi šampiona

spektakularno

Fudbaleri Liona poslednji su polufinalisti Lige šampiona, pošto su večeras u Lisabonu napravili veliko iznenadjenje pobedivši Mančester siti sa 3:1.

1 / 8 Foto: EPA

Francuski tim će se za plasman u finale Lige šampiona boriti sa Bajernom iz Minhena koji je juće eliminisao Barselonu.

Lion je poveo u 24. minutu. Loptu ka Karlu Tokou Ekambiju presekao je Erik Garsija na ivici šesnaesterca, ona se odbila do Kornea koji je odmah šutirao i pogodio donji levi ugao gola.

Igrači Pepa Gvardiole su u nastavku pokušavali da stignu do izjednačenja i uspeli su u 69. minutu preko De Brujnea. Rijad Marez je proigrao Rahima Sterlinga koji je ušao u kazneni prostor i poslao loptu do De Brujnea koji je utrčao iz drugog plana i lepo pogodio sa nekih 15 metara.

Kada je očekivalo da će Siti krenuti po drugi gol, Lion je ponovo poveo. Igrao se 79. minut kada je Dembele, koji je samo četiri minuta ranije ušao u igru, zatresao mrežu engleskog tima posle kontranapada.

Siti je nekoliko minuta kasnije imao veliku šansu da izjednači, Sterling je promašio praznu mrežu, pa je ubrzo usledila kazna.

Ederson je odbio loptu nakon udarca Auara i ona je stigla do Dembelea koji je pogodio za konačnih 3:1 i veliko slavlje francuskog tima.

U drugom polufinalu sastaju se Pari Sen Žermen i Lajpcig.

Kraj!

87. minut - GOOOOOOL! Dembele postiže još jedan pogodak i sada je Lion blizu polufinala. Dembele postiže dva pogodka za manje od 15 minuta na terenu.

86. minut - Neverovatan promašaj Sterlinga koji je sa 3-4 metra promašio prazan gol!

79. minut - GOOOOOOOL! Lion ponovo vodi! Strelac pogotka je igrač koji je skoro ušao u igru Musa Dembele!

77. minut - Probao je Žezus makazicama posle centaršuta Sterlinga, ali nije najbolje zahvatio loptu!

60. minut - GOOOOOOOL! De Brujne izjednačuje rezultat u Lisabonu!

66. minut - Imao je De Brujne sjajnu priliku iz prekida, ali lopta ide daleko preko prečke!

63. minut - Probao je sa više od 20 metara Marselo, ali lopta ide pravo u Edersona!

60. minut - Odličan šut De Brujnea iz prekida, ali sjajna odbrana Lopeza.

57. minut - Siti napada, ali bez prave prilike. Jalovi su napada Ostrvljana za sada, Francuzi kontrolišu meč.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

45. minut - Završen je prvi deo igre!

45. minut - Fenomenalno dodavanje De Brujnea za Sterlinga, ali Korne se vratio i spasao svoj gol u poslednji čas!

25. minut - GOOOOOOOOL! Korne je pogodio , sudija je vario zbog ofsajd pozicije za koju se ispostavilo da je nije ni bilo.

20. minut - Igra se dosta mirno i oprezno na obe strane, sasvim neočekivano!

3. minut - Sjajna prilika za Siti, lopta za dlaku nije stigla do Žezusa koji je bilo sam u petercu Francuza.

1. minut - Utakmica je počela!

Snage će u Lisabonu odmeriti Mančester siti i Lion. Meč će biti odigran bez prisustva publike zbog čitave situacije sa pandemijom korona virusa.

Pobednik ovog meča u polufinalu odmeriće snage sa ekipom Bajerna iz Minhena koja je sinoć deklasirala ekipu Barselone sa 8:2 (4:1).

Što se međusobnog skora tiče, Lion je jednom slavio, dok je drugi put bilo nerešeno. Dakle Siti nikada u istoriji nije uspeo da savlada ekipu Liona.