SEVILJA ŠOKIRALA MANČESTER JUNAJTED U POLUFINALU: Nemanja Gudelj sa španskom ekipom igra za trofej u Ligi Evrope VIDEO

Utakmica u Kelnu

Fudbaleri Sevilje prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope.

Španci su u polufinalu odigranom na neutralnom terenu u Kelnu savladali Mančester junajted sa 2:1 (1:1).

Tim za koji nastupa srpski reprezentativac Nemanja Gudelj igraće za trofej protiv boljeg iz drugog polufinala u kome se sastaju Inter i Šahtjor.

Junajted je prvi poveo u meču, i to iz penala. Posle prekršaja nad Rašfordom Bruno Fernandeš je uspešno izveo najstrožu kaznu.

Sevilja je do izjednačenja stigla u 26. minutu kada je Suso lako smestio loptu u mrežu.

Gol za finale Sevilja je postigla u 78. minutu. Strelac je bio Luk De Jong koji je iskoristio pomutnju u odbrani Junajteda.

Inter i Šahtjor igraju u ponedeljak 17. avgusta, a finale je na programu u petak 21. avgusta.

Pravdu će u Kelnu deliti Nemac Feliks Brih.

Pomagaće mu Mark Borš i Štefan Lup.

Mančester junajted: De Hea, Lindelef, Megvajer, Van Bisaka, Vilijams, Pogba, Fred, Bruno Fernandeš, Grinvud, Rašford, Marsijal.

Sevilja: Bono, Hesus Navas, Kunde, Dijego Karlos, Reguljon, Banega, Fernando, Đordan, Suso, Okampos, En Nesiri.

88. minut - U ekipi Sevilje na teren će srpski reprezentatuvac Nemanja Gudelj.

78. minut - GOOOL! Sevilja vodi sa 2:1! Luk de Jong je iskoristio pometnju u odbrani Junajteda!

54. minut - Drugo poluvreme je počelo silovitim napadima Mančester junajteda. Golman Bono je odbranio najmanje pet stopostotnih šansi Engleza. Grinvud, Marsijal, Rašford, Fernandeš... u svega nekoliko minuta imali su 1 na 1 prilike.

26. minut - GOOOL! Sjajna akcija Španaca. Lopta je krenula iz zadnje linije, Suso je dočekao loptu sa leve strane i sproveo je u mrežu!

22. minut - Prvi žuti karton i za igrače Sevilje! Nestašan je bio Dijego Karlos.

17. minut - Prvi žuti karton na meču! Zaradio ga je Vilijams iz Junajteda.

9. minut - GOOOL! Mančester junajted vodi protiv Sevilje! Gol iz penala je postigao Bruno Fernandeš. Prethodno je oboren Rašford posle fantastičnog dodavanja Marsijala.

Fudbaleri Mančester junajteda i Sevilje sastaju se na neutralnom terenu u Nemačkoj u okviru polufinala Lige Evrope.

Duel koji počinje u 21.00 čas igra se u Kelnu.

Junajted je kroz Premijer ligu obezbedio plasman u Ligu šampiona naredne godine, pa bi pehar Lige Evrope bio šlag na torti.

Ipak, "Đavolima" to neće biti nimalo lako jer je sa druge strane specijalista za ovo takmičenje. Sevilja je čak pet puta podizala trofej Lige Evrope (Kup UEFA), i to 2006, 2007, 2014, 2015 i 2016. godine.

Junajted je na putu do polufinala eliminisao Briž, Lask i Kopenhagen, a Sevilja ekipe Kluža, Rome i Vulverhemptona.

U drugom polufinalu u ponedeljak sastaju se Inter i Šahtjor.