TSC ZA ISTORIJU ! Srpski klub slavio u Moldaviji u svom debiju na evropskoj sceni: Pobeda za sva vremena!

liga evrope

Fudbaleri TSC -a savladali su večeras Petrokub u Moldaviji rezultatom 2:0 i plasirali se u 2.kolo kvalifikacija za Ligu Evrope

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole ostvarili su večeras novi istorijski uspeh za klub, plasmanom u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa.

TSC je u prvom kolu pobedio Petroklub na gostovanju u Moldaviji rezultatom 2:0.

Strelci u Kišinjevu bili su Saša Tomanović u 17. i Nenad Lukić iz penala u 55. minutu.

TSC je poveo, a potom je u 31. minutu ostao sa igračem manje, zbog crvenog kartona Borisa Varge.

Ipak, ekipe su bile izjednačene po bruju igrača od 54. minuta, kada je Artjom Rozgoniuk isključen zbog drugog žutog kartona, koji je dobio kada je napravio penal.

Žreb za drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa održaće se u ponedeljak u Nionu.

TSC je prošle sezone debitovao u najvišem rangu takmičenja u srpskom fudbalu i završio je na četvrtom mestu na tabeli Super lige.

90+3 minut - Utakmica je završena , TSC se plasirao u 2. kolo kvalifikacija za LE.

88. minut - Srpski klub rutinski privodi meč kraju

75. minut - TSC iskusno čuva prednost

64. minut - Opao je ritam igre

54. minut GOOL, 0:2 Nenad Lukić iz jedanaesterca. Možda prelomni momenat meča penal za TSC i crveni karton za defanzivca Petrokuba! Odnosno drugi žuti karton za Rozgonjuka zbog starta u svom šesnaestercu sa leđa nad Zecom.

51. minut - Ofanziva domaćina, TSC se uspešno brani.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

44. minut - Taktička izmena u TSC, umesto najboljeg strelca Silađija u igri je levi bek Petrović.

40. minut - Sjajna prilika za Pletiku, šutira iskosa sa desne strane , zamalo preko gola

35. minut - Domaćin steže obruč oko gola TSC-a

30. minut. - TSC ostao sa desetoricom, Boris Varga dobio direktan crveni karton nakon što je neoprezno u skoku udario laktom u glavu protivničkog igrača.

16. minut - GOOL 0:1 , nakon kornera sa leve strane , najviši u skoku bio je Tomanović i zakucao loptu u mrežu nemoćnog Avrama

12. minut - Prva šansa za TSC, šutirao je Duronjić iskosa sa desne strane, ali je izblokiran i od svega samo korner.

7. minut - Početno ispitivanje snaga, oprezni i jedni drugi

1. minut - Utakmica je počela

Ekipa iz Bačke Topole gostuje u Moldaviji tamošnjem klubu Petrokub u okviru 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šef stručnog štaba TSC-a Zoltan Sabo rekao je u najavi meča da u istorijskom meču za ekipu iz Bačke Topole čeka duel sa ozbiljnim timom.

"Očekuje nas prva evropska utakmica u istoriji, protiv moldavske ekipe Petrokub koja već treću godinu igra kvalifikacije. Nikada nisu prošli dalje, ali svaki put su imali tesan rezultat i igrali su neizvesno s boljim protivnikom, tako da ovu utakmicu moramo ozbiljno da shvatimo. Zaista verujem u ekipu i naš kvaliteti nadam se da ćemo moći da izborimo prolaz u drugi krug", naveo je Sabo.

TSC je prošlu sezonu završio na četvrtom mestu, iza Crvene zvezde, Partizana i Vojvodine.

Aktuelno prvenstvo su startovali sa dve pobede, isto toliko remija i jednim porazom, uz gol-razliku 13:8.

Sa druge strane, Petrokub je trenutno drugoplasirani tim moldavskog šampionata. a nastup u Evropi obezbedili su osvajanjem nacionalnog Kupa.

Nikada nisu prolazili ovu rundu kvalifikacija, pošto su ih u prethodne dve sezone eliminisali AEK iz Larnake, odnosno hrvatski Osijek.