SRBIJA BEZ EVROPSKOG PRVENSTVA: Katastrofalan početak u Letoniji, skupo koštao orliće

kvalifikacije

Mlada fudbalska reprezentacije posle katastrofalnog početka meča, nije uspela da savlada Letoniju i tako ostane u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine starosti.

Nerešenim rezultatom, naš tim je izgubio sve šanse da se plasira na evropski šampionat.

Rusija vodi na tabeli sa 14 uz utakmicu manje, dok drugoplasirana Poljska ima 10 i čak dva meča manje od Srbije.

Osam ima i Bugarska uz dve utakmice manje, a slede Estonija i Letonija sa po tri boda.

Izabranici selektora Ilije Stolice su posle 0:2 u 16. minutu osvojili bod, što im nije dovoljno za ostanak u borbi za plasman na kontinentalni šampionat.

Prvi šok je usledio u sedmom minutu, kada je golman Voždovca Marko Ilić odleteo u prazno posle kornera sa leve strane, a Liepa je smestio loptu u praznu mrežu.

Prelako je ispala odbrana naše selekcije u 16. minutu i Marko Regža je rutinski smestio loptu u mrežu.

Tračak nade za naš tim usledio je u četvrtom minutu nastavka. Posle slobodnog udaraca Mašović je ostao usamljen na sedam metara od gola, nije bilo ofsajda i uspeo je da matira letonskog čuvara mreže.

Potpuni povratak Srbije usledio je u 65. minutu. Spruds je faulirao Stuparevića i sudija je pokazao na "belu tačku". Najstrožu kaznu realizovao je Luka Adžić.

Posle toga Srbija je imala prilike za pobedu, najbolju Stuparušić, ali proemene rezultata nije bilo.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije će narednu kvalifikacionu utakmicu igrati u utorak kao domaćin protiv Bugarske.